Skocz do zawartości

hałas przód


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak się obawiałem dźwięk jest nadal po wymianie opon. Jest to dźwięk jak się najeżdża na linię na autostradzie z nabieraniem prędkości się zwiększa. Wcześniej nie był podłączony ABS po zmianie piast zaczął dziłać, możliwe żeby miał ABS jakiś wpływ na ten dźwięk? MOże piasta daje taki dźwiek bo cos z nią jest nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdź piasty czy nie są ciepłe po dłuższej jeździe.

Skontroluj też poziom oleju w skrzyni biegów.

Dziś po jeździe zdjąłem koło przednie od strony pasażera (bo wydaje się tak jakby dobiegało to z tej strony) i wszystko było gorące/ciepłe: śruby, felga, opona, śruba centrująca (jeżeli tak to się nazywa) przy czujniku ABS itd. więc ciężko stwierdzić w tak cieple dni czy coś się grzeje.

Jak skontrolować olej w skrzyni? na ciepłym, czy na zimnym, z odpalonym silnikiem czy zgaszonym?

Sprawdzałem na ciepłym ze zgaszonym silnikiem po jakiś 10 min. i na bagnecie było ponad max.

Edytowane przez limak33

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównuje zawsze z kołem po drugiej stronie jak mam wątpliwości co do temperatury.

Co do poziomu oleju to nie zwróciłem uwagi że masz automat, więc bez oleju nie pojedziesz.

Z manualna skrzynią się da wiec na sucho ma prawo hałasować.

Opis jak sprawdzać jest na forum. Jak dobrze pamiętam to sprawdzasz na pracującym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też tylne piasty czy też się nie kończą, u mnie lewa tylna przenosi tak że sprawdzałem wszystkie cztery. Podczas jazdy słychać z przodu, z tyłu i ze wszystkich stron, do 80/h jest ok, ale jedź 500km 80 km/h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównuje zawsze z kołem po drugiej stronie jak mam wątpliwości co do temperatury.

Co do poziomu oleju to nie zwróciłem uwagi że masz automat, więc bez oleju nie pojedziesz.

Z manualna skrzynią się da wiec na sucho ma prawo hałasować.

Opis jak sprawdzać jest na forum. Jak dobrze pamiętam to sprawdzasz na pracującym silniku.

Sprawdziłem oba koła przednie co do temperatury i wydaje mi się że koło od strony pasażera jest cieplejsze. Dziś jest już u mechanika który zakładał piasty, tarcze i klocki itp. Ciekawe czy coś wy znajdzie bo 19-22.06 sinterka ma zrobić około 1300km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1300 km to taki dłuższy spacerek.

Dziś z rana zrobiłem na rozgrzewkę 320 km a ponieważ miałem problem z hamulcem to też sprawdzałem temperaturę.

Z tyłu nareszcie dwa koła zimne a z przodu lekko ciepłe. Ale to chyba normalne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka usunięta. Piasty które kupiłem MGK jedna padła po dwóch tygodniach, kupiłem BTA piasty i wszystko jest już dobrze. Dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekhood

BTA, zamiennik, ale sprawdzony. Najczęściej sprzedające się łożyska w IC :) Daj znać kiedy się rozpadną :D

 

Ale grunt, że problem rozwiązany :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności