Skocz do zawartości

stawia auto bokiem przy awaryjnym hamowaniu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość dzikuu86

Witam

 

Mam kolejny problem z moim autem(vectra b hatchback 1,8 99r .)

Mianowicie podczas gwałtownego hamowania tyłem auta zarzuca na bok(tak jakbym ręczny zaciągną). Raz lewy tył ucieka raz prawy, robiąc kilka prób zauważyłem ze przy awaryjnym hamowaniu z prędkości ok. 60km/h zarzuca bardziej lewy tył auta, natomiast przy większych prędkościach ok 80-90km/h prawy tył(jednak nie jest to reguła). Przy zwykłym hamowaniu wszystko jest ok. Chcę zaznaczyć że pali mi się kontrolka ABS, jednak nie sądzę żeby to miało tak niebezpieczny wpływ na hamowanie auta.

Co może być przyczyną??(klocki, tarcze i cisnienie w oponach jest ok, opony też nie sądze żeby były winne bo i na zimówkach i na letnich jest ten sam efekt).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiemy co masz uszkodzone w ukladzie ABS

jesli tylko np czujnik to powinien hamowac normalnie

tyle ze kola by sie blokowaly (jak w kazdym aucie bez tego dodatku)

ale jesli to np pompa ABS

to moga byc takie cyrki

ze kola hamuja nierowno

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starczy, że będą błędne dane z tego koła podawane, i sterownik zgłupieje. Zamiast odciąć ciśnienie na prawy tył, pozostawi go niezmienione wskutek błędnego odczytu impulsów obrotu. Reszta kół będzie miała przycięte ciśnienie, to jedno nie i karuzela jak lala jest. Szczególnie na śliskim będzie łatwo.

 

Zrobić ABS żeby działał poprawnie i uważam, że problem ustąpi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzikuu86

ok w poniedziałek na rolki pojade, co do kontrolki abs-u obstawiam sterownik. Dziś zrobiłem test i na luzie potrzymałem włączony silnik i trochę go pogazowałem po jakiś 30 sekundach od uruchomienia silnika włączyła się kontrolka abs-u, bez ruszania się z miejsca.

 

Gawlak: właśnie auto dostaje poślizgu jak koła się zablokują - nie odrazu po naciśnięciu hamulca ale po pewnym czasie. pierwsze ułamki sekundy leci prosto.

Arkos: ale jak pali mi się kontrolka abs to w sumie sterownik nie powinien pracować

 

Mam nadzieje że na rolkach wyjdzie wszystko.

Od razu uprzedzę swoje przyszłe pytanie: Jaka jest poprawna siła hamowania dla przedniej i tylnej osi i jaka dopuszczalna rożnica w siłach hamowania prawego i lewego koła na jednej osi??

 

P.s warto kupić z allegro jakiś interfejs do 90zł, zależy mi tylko na odczytaniu błędów,(abs,silnik) czy nie będzie to działać.

Mam na myśli np: http://allegro.pl/opel-tech2-vag-kkl-tech-2-usb-vw-audi-w-24h-fv-i4299127553.html.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jaka dopuszczalna rożnica w siłach hamowania prawego i lewego koła na jednej osi??

Max 30%

 

 

 

jak pali mi się kontrolka abs to w sumie sterownik nie powinien pracować

 

 

Starczy, że będą błędne dane z tego koła podawane, i sterownik zgłupieje. Zamiast odciąć ciśnienie na prawy tył, pozostawi go niezmienione wskutek błędnego odczytu impulsów obrotu.

To jest elektronika. I jest mało przewidywalna, bo nie działa w oparciu o szeroko rozumianą logikę. Jak pisałem, wystarczy lekka rozbieżność impulsów lewego i prawego koła - na przykład jak masz kapcia to już może ta różnica wyjść poza dopuszczalną tolerancję. Nie wiesz, jaka jest przyczyna sygnalizowania błędu ABS więc i nie wyciągaj pochopnych wniosków, czy powinien czy nie powinien ten sterownik działać. Jak odczytasz błąd, to wtedy będzie rzeczowa rozmowa - teraz to luźne dywagacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności