Skocz do zawartości

Corsa C 2004 Z10XEP - nie odpala na benzynie


Gość kondzio85

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kondzio85

Witam.

 

Borykam się z problemem i potrzebuje waszej pomocy co można jeszcze sprawdzić :-)

Mianowicie jak w temacie corsa z silnikiem Z10XEP 2004 rok z GAZEM Stag eco

Po krótko opowiem o co chodzi..

Auto zgaszone wieczorem, rano następnego dnia nie odpala.. tj. odpala na 2-3 sek

Zacząłem szukać problemu, pierwsze co odpaliłem awaryjnie na gazie chodził dosyć nie równo ale dało się jechać(trzeba było do garażu wstawić)

Znaleziony problem to spalony bezpiecznik od pompy paliwa, wymieniony nadal nie odpala.(na gazie bez problemu)

Zrobiony test (gaz-hamulec) wyskoczył jeden błąd 0560 Nieprawidłowe napięcie zasilające w instalacji elektrycznej pojazd

Gdzieś przeczytałem że jak pompa paliwa daje małe ciśnienie to będzie odpalał na chwile ale przewodem powrotnym przy baku wraca duża ilość paliwa. Tworzy się drugi pomysł regulator ciśnienia tyle że nie mogę go zlokalizować w starych silnikach był przy listwie a moim gdzie?? Jeszcze jedno.. gdy chodzi na Gazie po wciśnięciu gazu jest 1-2 sekundowe opóźnienie zanim idzie na obroty.Screen z ScanToola bo niczym innym nie mogę się polączyć(jakiś VAG KKL kabel znalazłem w garazu)

Co proponujecie jeszcze sprawdzić ??

 

Pozdrawiam.

post-43557-0-67560200-1402164034_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzynę zapewne masz w zbiorniku. Jak spalił się bezpiecznik od pompki paliwa to musiała być jakaś przyczyna. Sprawdź więc pompkę paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kondzio85

ponad 1/4 zbiornika, pod jakim kątem mam ją sprawdzić? Słychać że pompuje bo przelewa się paliwo wężem powrotnym. spróbuje jakoś sprawdzić ciśnienie pytanie jakie powinno być właściwe??

 

pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszukaj na listwie paliwowej zaworek kontrolny i podepnij tam np pompkę samochodową z manometrem.

Ciśnienie zazwyczaj jest około 3 bar.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,2-2,5 bara ma być na listwie. 3 bary daje pompa.

Spalił się bezpiecznik z pompy, bo być może pompa jest przytarta i pobiera za dużo prądu, lub przetarł się przewód plusowy pompy i robi zwarę do karoserii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kondzio85

ok sprawdzę te ciśnienie i dam znać ale to na pewno nie dzisiaj.Próbowałem na krótko włączyć pompę od razu z akumulatora ale nie było innej reakcji jak normalnie jest podłączona..Jeszcze pytanie mam czy ten objaw wciśniecie gazu i dopiero po chwili reakcja silnika co można sprawdzić jeśli komputer nie ma żadnych błędów.

Edytowane przez kondzio85

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kondzio85

Problem rozwiązany, informacyjnie pompa dawała 0,5 bara ale co się okazało było dobra, wąż idący od pompy do metalowej pokrywy po pękał. Żeby nie zakładać nowego tematu:

Jeszcze zostaje pytanie odnośnie błędu komputera 0560 Nieprawidłowe napięcie zasilające w instalacji elektrycznej pojazd

gdzie szukać problemu tworzącego ten błąd??

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kondzio85

Witam.

Ładowanie na poziomie 14,1 V z włączonymi swiatlami mijania, spadek do 13,8-13,7 V przy włączoniu wszystkich odbiorników.

Jakieś jeszcze propozycje co szukać w związku z tym błędem ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności