Skocz do zawartości

Słabszy po włączeniu klimy


Gość sintra 98

Rekomendowane odpowiedzi

spadek mocy i wzrost spalania może świadczyć o problemach ze sprężarką ( zatarte łożysko)

.... i gdzieś mi się obiło jeszcze o uszy iż taką sytuację może powodować za duża ilość czynnika w układzie, ale powiem Ci że jakoś ciężko to do mnie przemawia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jest dużo elementów które wpływa na wzrost spalania. Szerokość opon , ciśnienie . otwarte okna stan techniczny itp o czy większość osób zapewne wie i nie o tym temat.

W sintrze po załączeniu klimatyzacji razem z sprężarką startują też wentylatory które obciążają dodatkowo alternator. Co za tym idzie nie tylko sprężarka ale i alternator dodatkowo obciąża silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Jak pisałem sprężarka jest nowa ,co do spadku mocy przez klimę wczoraj pytałem sie dużego Gazownika z Radwanic (jak ktos z mych okolic to wie o kogo chodzi) co powiedział ze przy klimie na gazie możne byc 2 litry więcej ,również potwierdził ze możne byc spadek mocy jeszcze raz podkreślam przesiadłem sie z diesel którymi jeździłem 12 lat tam nie było oznak włączenia klimy ani dużej różnicy w spalaniu ,również ten mechanik potwierdził ze diesel ma wyszy moment obrotowy i to powoduje ze nie odczuwamy włączenia klimy .Reasumując to Ola napisała na początku ze klima zabiera sporo paliwa to trzeba sie z tym pogodzić :<

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek mocy "użytecznej" w autach z klimą jest niestety normalny - coś ten układ musi napedzać przecież.. Ja też odczuwam taki mały dyskomfort z tego powodu.. ale po prostu gdy mi potrzebna pełna moc wyłączam klime..np. na chwile przed podjeciem wyprzedzania.. ale po mieście raczej mi to nie wadzi..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Naprawdę zaczynam sie martwic o spalanie ostatnie tankowanie 18 była klima ,ale teraz zatankowałem lampka gazu zaczęła mi mrugać przy 45 km to wychodzi grubo ponad 16 a nie włączyłem klimy cos sie dzieje w poniedziałek podjade do gościa od opli niech powęszy na benzynie ,odczucie moje nie zbiera się nie ma przyspieszenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po załączeniu klimy jakoś nie odczuwam spadku mocy, Fakt że może troszkę więcej pali ale to normalne.

Coś musi być nie tak z silnikiem, więc to dobry pomysł aby przyjrzał się temu mechanik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

U mnie też nie ma spadku mocy po włączeniu klimy.

 

Jeśli coś takiego odczuwacie to znak że coś złego dzieje się z klimatyzacją.

Przyczyn mamy kilka.

 

Pierwsza i dość łatwa to zabrudzona chlodnica. Zewnętrznie. Brak przejścia przez nią powietrza. Chemia dobra kilka razy i delikatne splukiwanie wodą.

Druga to osuszacz. Który już ma dużo wody.

Trzecia to pompa klimatyzacji. :( jeśli ona ma ciężko to przenosi bardzo duże obciążenia na silnik... jak byśmy ciągnęli dużą przyczepę na haku.

 

 

Przerabiałem to w mojej v-ce.

Pomimo dużej mocy było to bardzo odczuwalne i uciążliwe.

 

Jako że nie kupiłem nowej pompy tylko te super idealne (jak zapewniali rozbieracze)

to wymieniać musiałem cztery razy.

Pierwsze dwie ciekły. Trzecia była szczelna ale także straszne obciążenie.

Dopiero czwarta przyniosła porządny efekt.

 

Takie uroki części z rozbiorek...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Widzę ze zdania sa podzielone co do klimy byc moze w moim przypadku klima dodatkowo wpływa na brak mocy zamulenie przyczyna może leżeć po stronie silnika lub jakiegoś elementu ,postaram sie znaleźć przed wakacjami,na koniec w moim przypadku zbiegło sie kilka rzeczy naraz wizyta u gazownika (możne przedobrzył )sezon na klimę z przodu wymieniłem opony z 205 na 225 ale tylko przód w poniedziałek podjade do mechanika może mi prawdę powie :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności