Skocz do zawartości

Słabszy po włączeniu klimy


Gość sintra 98

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sintra 98

Witam mam pytanie lato sie zaczęło czas włączać klimę i tu pytanie ,jak ja włączam to jak bym z 20% mocy zabierał silnikowi to normalny objaw w sintrze również spalanie na gazie wzrosło o dobre 2 litry na 100 km ,chociaż jak sprawdzałem to klimę rzadko włączałem bo było chłodno z tym spalaniem to jestem na etapie sprawdzania tzn ze miedzy czasie z dwa razy zatankowałem na innych stacjach niz normalnie ,ale niepokoi mnie to ze jest słabszy na klimie ,proszę o sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość sintra 98

co spadku ok ale jak wspominałem sprawdzałem kilka razy i było ze nie włączałem klimy ,a co do spadku to co tak mało kucy czy już lata autka ,co miałem diesla Stilo 115 koni tam zero różnic tylko jak wspomnę kilkanaście lat temu miałem forda eskorta 70 km bez interlokutora to tez w dieslu również to miałem spadek kucu na klimie, ale sintra ma 141 kucy i tu taka różnica ? ,co do spalania to mogło sie na siebie nałożyć kilka spraw ,zatankowałem na stacjach których nie tankowałem do tej pory ,byłem u gazownika i może przedobrzył chociaż wspominał ze jest ok????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

To nie źle :< dzis widziałem wentylator na 12 v na pół szyby :devil2: chyba zamienię na klimę :rotfl: chociaż pogada nie będzie sprzyjać na klimę, a tak poważnie co zauważyłem ze od jakiegoś czasu jak by trochę osłab jak na gazie i benzynie dzis byłem sie umówić z mechaniorem od opli sugerował sprawdzenie świec i przewodów od tego zacząć ,ten spadek jest taki ze ja jako laik mówię ze kiedyś autko jak dawało mu sie w palnik to sie otwierała druga dysza i szedł a tu w tym przypadku mam wrażenie ze własnie ;nie otwiera mu sie ta dryga dysza 'może tu szukać przyczyn :beer::help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś też o gazowniku - czy zawsze z niego korzystasz?

No i ja teraz trochę jeżdżę po Polsce i niestety jakość gazu nawet u renomowanych dystrybutorów jest różna. :boshe: Czasem na jakiejś małej stacyjce jest lepszy gaz niż w stacjach sieciowych. :panna:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Pytasz o gazownika mechanika ? to mam gościa z Wrocławia z polecenia mówią ZE DIAGNOSTA JEDEN LEPSZYCH ,tankuje na Orlenie shell ,własnie jak zaczęły sie kłopoty zatankowałem na lotosie ( ostrzegali mnie przed ta stacja ) ale przyznam sie skusiła mnie cena 2,2 zł i raz zatankowałem na małej stacji i z niej mi wyszło prawie 17 litrów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też staram się tankować już na sprawdzonych stacjach, mam kilka po drodze, ale jak raz kupiłem u siebie to też wyszło mi prawie14l/100 gdy normalnie bierze 12l.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności