Skocz do zawartości

Corsa C - Lampy przednie, jakie zamontować?


Gość mateuszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czaja_opc

wiesz co moje koszty to były jedynie zakup xenonów, lampy już były ze względu na wersję corsy. ale przed zakupem corsy orientowałem się jakie są koszty takich lamp, około 350 zł za sztukę używaną trzeba dać. Więc jedynie koszty jakie poniosłem to zakup xenonów 160 zł z wysyłką, montaż bardzo prosty więc każdy sobie powinien z tym poradzić sam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ale kto Ci przegląd podbije>?? i nie wiem jak wy ale w moim rejonie policja lubi zabierać dowody za takie światła.

A każdy xxenonon musi mieć spryskiwacz do kloszów ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czaja_opc

słuchaj każdy xenon musi mieć spryskiwacze, jak na obecna chwilę mam już je zamontowane od 6 miesięcy i średnio 1 kontrola policyjna miesięcznie i jeszcze nie zabrano mi dowodu za te światła, dodam że jeśli są na soczewce xenony zamontowane to nie rażą w oczy jadącego z przeciwka:) w przeciwieństwie do xenonów zamontowanych do zwykłych lamp. co do przeglądu to będzie to najmniejszy problem, jeśli nie przejdzie przeglądu na xenonie to zostaną zamontowane zwykłe na czas przeglądu, montaż ich to 5 min więc chyba warto zmianę zrobić przed wjazdem do stacji kontroli pojazdów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz się z tym spotykam. Wiem że są całe lampy xenonowe, może ktoś mi wyjaśni jak to jest montowane, może jakieś foto ktoś za prezentuje??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czaja_opc

takie jest życie że jakoś za mną nie przepadają.

co do zamontowania xenonów do corsy c to bardzo proste. zakupujesz gotowy zestaw na allegro np: http://allegro.pl/hid-ksenony-xenon-ksenon-h7-xenony-led-gratis-i1349657337.html

otwierasz lampę ( zdejmujesz zaślepkę od żarówki ) wycinasz w niej otwór aby można było przełożyć kable z uszczelką, montujesz żarnik który jest takich samych wymiarów jak żarówka czyli bez problemu pasuje do lampy. do tego masz dwa kable do wpięcia w oryginalną instalację i dodatkowo do spięcia kable od żarnika do przetwornicy. po tym wszystkim masz piękny efekt xenonów. Dodam że wszyscy ci co nie widzieli wcześniej mojej corsy na normalnych żarówkach stwierdzili że są to oryginalne lampy xenonowe od corsy c. Efekt jest naprawdę niesamowity.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Po ostatnim drobnym incydencie zostało trochę grosza z ubezpieczenia więc postanowiłem coś powymieniać jeszcze :P

Mianowicie moja Corsa C ma oryginalne soczewki, lewy reflektor już kiedyś trochę oberwał + po myjni / dużym deszczu trochę się czasem paruje od środka. Postanowiłem dać sobie spokój i wymienić je na zupełnie nowe. No i tutaj mam pytanie.

 

Co sądzicie o ringach i dayline? Powiedzmy, takich:

 

http://www.tuning1.com/info,2580

 

i takich:

 

http://skottuning.com/corsa-c-dayline/801792-dayline-reflektory-opel-corsa-c-01-06-chrom.html

 

Zależy mi na białej barwie światła, ale to akurat nie problem teraz. Ogólnie o ringach czytałem na forum kiepskie opinie. Zmieniło się coś, czy nadal lipa? I jak to świeci w porównaniu ze standardowymi soczewkami? Wyglądać wygląda ale to nie wszystko heh. Dayline trochę droższe, wygląd też spoko. Żarówki H1 w obu.

 

Prosze o opinie :-)

Edytowane przez Cromiell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienników lamp z ringami do corsy nie testowałem, ale jak porównywałem zamienniki do passatów b5 i golfów IV to oryginalna soczewka ZKW z corsy świeciła znacznie lepiej. Snop światła układa się prawidłowo, lewa lampa nie oślepia, a prawa oświetla prawidłowo pobocze. Zamienniki typu TYC świecą nawet przyzwoicie, jednak skopano w nich mocowanie żarówki mijania (fabrycznie w soczewkach masz halogeny H7, trzeba się trochę więcej pomęczyć przy wymianie), poza tym przy odcięciu się światła (tam gdzie reflektor kończy oświetlać) widać niebieską poświatę. Jeśli zależy Ci na białym świetle poszukaj żarówek typu osram nightbreaker lub tungsram sportlight.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te reflektory które podsyłasz w linkach to nie dość że tragicznie wyglądają to z poziomem jakości jest tak samo... świeci to niezbyt dobrze a nie raz i nie dwa coś nie działa w nowym reflektorze...

 

Jak masz wolną kase to zamiast wyrzucać ją na to coś oddaj swoje ori soczewki do regeneracji, wrócą jak nowe, wsadź dobre żarówki i nie będziesz miał problemów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności