Skocz do zawartości

Corsa B SWAP


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

ja u siebie po swapie na 20SEH nie zmienialem hamulcow , mialem tarcze brembo nacinane i klocki ferodo i bylo naprawde ok , zawiecha musi byc twardsza , nawet jak dasz -30 na przod to i tak silnik dociazy ze bedzie wiele nizej , jesli chcesz najwiecej informacji na temat SWAPU na C20XE , zapytaj KLARI'ego , on wie najlepiej co i jak zrobic , ja jak sluchalem sie ja37 narobilem sobie tylko wiecej zlego nie mi potrzebne bylo , KLARI mi raz dwa pomogl , do C20XE lepiej zapodaj skrzynie F20 , F16 ma krotsze przelozenia , i czesto trzeba machac wajcha , hamulce od cali stykna spokojnie , tyl w hamowaniu ma zwykle ok 30 % udzialu wiec nie musisz zmieniac bebnow , serwo tez moglbys zmienic i pompe na wieksza , polosie , to zalezy od czego bedziesz bral , ja mialem od kadzia GSi , to krotsza skrocilem o 3 cm i jest spoko , dluzsza nie trzeba skracac , piasty trzeba stoczyc na wymiar piast od corsy (ja37 dal tak zwymiarowanie piast ze tylko stracilem kase na ponowne toczenie i nowe lozyska) , elektryka to juz bedzie prostsza sprawa , ale najpierw zajmij sie przygotowaniem samochodu do swapa. nie wiem jak wyglada sprawa z rozrusznikiem w C20XE ale , elektromagnes nie moze byc "rownolegle" do skrzyni biegow a musi byc lekko pod katem , bo inaczej bedziesz mial problemy z wbiciem 2 i 4 biegu , chlodzenie , moglbys sie pokusic o chlodnice z corsy gsi .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

gtszudi, niezły jesteś, hihi, trzeba było robić samemu, a nie zlecać robotę nie wiadomo komu i nawet silnik krzywo wyszedł.

Znasz się na rzeczy faktycznie, :

lepiej zapodaj skrzynie F20 , F16 ma krotsze przelozenia , i czesto trzeba machac wajcha

To czemu ja jestem bardziej zadowolony z F 20?

 

No i ciekawostka, że u mnie jakos wszystko działa, jeżdżę co dziń do pracy i nie narzekam, zrobiłeś bubla i masz teraz pretensje?

Żeby robić swap, to trzeba coś wiedzieć, a nie tylko poczytać i mieć się za boga.

Klari jakoś mi nie chciał pomóc bezinteresownie, ciekawe, na ile cię podliczył?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja37 nawet czytac nie umiesz , polecilem mu skrzynie F20 http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/cwaniak.gif po drugie , musialem wiele rzeczy zrobic inaczej niz ty napisales , bo nie wiedziales sam co piszesz , po trzecie klari nic mnie nie podliczyl , a powiedzial co zrobic to zrobilem i bylo si , tak samo jak mowiles z wybierakiem od biego , niby u Ciebie 2 i 4 dobrze wchodza ? to ciekawe jak to zrobiles bez wydluzenia wybieraka , chyba ze Ci co chwile wyskakuje jakis bieg na dziurze , wymiary piasty tez dales dobre ? ja wzorowalem sie na Tobie , bo mowiles ze podales wszystko tak jak powinno byc , a nawet tego dobrze nie potrafisz ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś, co piszesz, u mnie wszystko działa dobrze.

Kiepski z ciebie mechanik i tyle.

Jak nie wiem, co pisze, to tez nie wiem, czym i jak jeżdże?

Może w rowerze sobie załozyłem silnik?

Widziałem twoje zdjęcia i to mi wystarcza, jak chcesz, to je tu wkleje, bo nie lubie jak ktoś ma pretensje, jak nie potrafi nawet dobrze silnika zamocować, i dziwi sie, że wybierak za krótki, albo nie pasuje.

a wymiary piast fakt, pomyliłem sie, ja też nie miałem danych na początku i też 2 razy robiłem to samo, powiedz mi, kogo mam winić?

Może chłopaków z CTM, bo tam znalazłem wymiary??

Faktem jest, że moje auto jeździ, a ty masz wieczne problemy, ale to ja nic nie wiem według ciebie ;]

Kończe ten OT i na razie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim temacie ktory zalozylem o swapie , jest napisane od kiedy moja corsa jezdzi , silnik byl krzywo poniewaz byl zalozony na lapie od kadetta po to zeby nie wisial w powietrzu , a to ze stal krzywo mialo sie nijak do wybieraka , wiec nie wypowiadaj sie o mechanice , bo o niej g...o wiesz , napisales w swoim temacie o swapie ze seryjna pompa paliwa od 1.4 jednopunktu wystarczy (ktora pompuje 1,5 bara a zeby wielopunkt normalnie pracowal potrzebne sa 3 bary) a nagle pozniej okazalo sie ze to byla pompa od fiata uno , polos kazales skrocic , zrobilem tak i okazalo sie ze byla za krotka , o wydechu tez nic nie napisales ze trzeba przerabiac , przyznaj sie po prostu ze d..a jestes i tyle , ja swojego swapa robilem sam , nie majac praktycznie zadnej wiedzy o mechanice , mialem wtedy 19 lat , a moja corsina stala w garazu przez ten czas tylko dlatego ze d..a nie mechanik tak doradzal , gdy klari powiedzial co zrobic , odrazu wszystko poszlo tak jak trzeba , a gdy sie pytalem Ciebie o rade , to sam nie wiedziales co zrobic. wiec skoncz swoje gadki i zajmij sie czym pozytecznym jak np. zbieranie ryzu. koles chce pare informacji na temat swapu to daje mu rzeczowe informacje z ktorych chociaz bedzie mial pozytek i nie bedzie musial sie pozniej martwic i poprawiac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtszudi, zaraz Warna dostaniesz za obrażanie innego usera na forum ( nieważne, że jest Adminem). ;]

Popatrz sobie ilu userom ja37 pomógł bezinteresownie pisząc pomocne odpowiedzi, lub pomagając ręcznie. Mi pomógł przy swap-ie i jestem mu bardzo wdzięczny ponieważ chłop ma ogromną wiedzę na temat opli.

Jeździłem Jego Corsą i śmiga aż dech zapiera. I wszystko działa jak należy.

A Ty ilu pomogłeś? :(

Proszę o skończenie OT i resztę spraw załatwiać na PW. http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/evil.gif ;]:?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie liczy sie komu pomogl , komu nie pomogl , ale daje informacje ktore sa nic niewazne , a czy ma taka wiedze do opli to bym sie zastanowil. nie trzeba pomagac innym zeby miec wiedze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie liczy sie komu pomogl , komu nie pomogl , ale daje informacje ktore sa nic niewazne , a czy ma taka wiedze do opli to bym sie zastanowil. nie trzeba pomagac innym zeby miec wiedze.

A Ty taki nieomylny jesteś? Przyznał, że dał złe wymiary i wytłumaczył się. Czemu się Go tak uczepiłeś? I lepiej skończ ten temat, bo inni userzy Cię zakrzyczą, że w błędzie jesteś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi, gośc mnie rozwala, nie wiedział, że wydech trzeba przerabiać :?::):):)

Pompa dla mnie też była niespodzianka, wiec czep sie tych ze sklepu, że taka mi sprzedali ;)

Myslisz, że wszystkie półosie są takie same?

trzeba było brać od ascony, to byś nic nie musiał skracać, ale to wiem dopiero teraz.

Też napiszesz, że ci tego nie powiedziałem??

Zauważ, że robiłem jedną corsę, a nie kilka, wiec wiem to, co robiłem u siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności