Skocz do zawartości

Miska olejowa do X16XEP


Gość Rapid20

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rapid20

Czy misa olejowa z silnika X16XEP który był w Astrze III będzie pasowała do Merivy z takim samym silnikiem X16XEP :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po pierwsze to Z16XEP,po drugie to w zależności od rocznika.W AH były 3 rodzaje misek,obecnie docelowo 2.Meriva ma jeden typ miski.

Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapid20

I po pierwsze to Z16XEP,po drugie to w zależności od rocznika.W AH były 3 rodzaje misek,obecnie docelowo 2.Meriva ma jeden typ miski.

Tak Z16XEP mój błąd a jest jakaś możliwość sprawdzenia czy są takie same np. numery chodzi mi dokładnie o tą: http://allegro.pl/misa-olejowa-opel-astra-3-i4394182228.html wygląda identycznie jak w merivie ale jak to bywa przy montażu może być wtopa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba silniki są do siebie bliźniaczo podobne. Kadłub jest taki sam. Podobne różnice były w starszych silnikach, np c20xe miał aluminiową misę, c20ne stalową, obie są zamienne pomimo, że całkiem inaczej wyglądają.

Znaczenie moim zdaniem mają następujące rzeczy:

- czy wydech jest podobnie poprowadzony pod misą

- czy smok pompy oleju jest po tej samej stronie

O ile co do opcji 2 jestem przekonany, że jest tak samo, o tyle trzeba by sprawdzić jak biegnie wydech. Uważam, że będzie pasować, nie powinno być żadnego problemu.

 

Drogo ta miska co pokazałeś. Nowy zamiennik można kupić za niecałe 200 z wysyłką. http://allegro.pl/listing/listing.php?description=1&order=p&string=miska+x16xe&search_scope=category-50855

 

Numer katalogowy miski Z16XEP astra III - 24438217, merivy Z16XE - 9129971

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też za tyle wystawiałem,bo cena oryginału nowa powala.Różnica jest praktycznie w umiejscowieniu miarki oleju.I wolał bym drożej za oryginał niż taniej za cienką chińszczyznę.Pasuje też od Z18XER.Poszukaj może będzie taniej do tego motoru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapid20

Oba silniki są do siebie bliźniaczo podobne. Kadłub jest taki sam. Podobne różnice były w starszych silnikach, np c20xe miał aluminiową misę, c20ne stalową, obie są zamienne pomimo, że całkiem inaczej wyglądają.

Znaczenie moim zdaniem mają następujące rzeczy:

- czy wydech jest podobnie poprowadzony pod misą

- czy smok pompy oleju jest po tej samej stronie

O ile co do opcji 2 jestem przekonany, że jest tak samo, o tyle trzeba by sprawdzić jak biegnie wydech. Uważam, że będzie pasować, nie powinno być żadnego problemu.

 

Drogo ta miska co pokazałeś. Nowy zamiennik można kupić za niecałe 200 z wysyłką. http://allegro.pl/listing/listing.php?description=1&order=p&string=miska+x16xe&search_scope=category-50855

 

Numer katalogowy miski Z16XEP astra III - 24438217, merivy Z16XE - 9129971

W merivie mam silnik z16xep więc od z16xe na pewno nie pasuje a tą którą znalazłem to jest w miarę tania jak na ten model tylko o to chodzi czy będzie pasowała. Na oko wygląda tak samo i tak jak pisałeś martwię się o ten wydech

Też za tyle wystawiałem,bo cena oryginału nowa powala.Różnica jest praktycznie w umiejscowieniu miarki oleju.I wolał bym drożej za oryginał niż taniej za cienką chińszczyznę.Pasuje też od Z18XER.Poszukaj może będzie taniej do tego motoru.

Faktycznie może pasować ale ceny podobne znalazłem jeszcze jedną tylko nie GM tylko jakaś FGP to tańszy zamiennik??http://allegro.pl/misa-olejowa-astra-h-iii-3-1-6-16v-05r-z16xep-i4384036381.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią części dla GM.Można śmiało brać.Zwróć tylko uwagę gdzie masz umiejscowioną miarkę oleju.Na PW coś puściłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności