Skocz do zawartości

Kupno Astry J 1.6 Turbo


Gość Cukier69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam sie do zakupu Asty j 1,6 turbo uzywanej i w zwiazku z tym prosze o pomoc i rady, mianowicie :

- na co zwrocic uwage jezeli chodzi ogolny stan - blacha zawieszenie i silnik ??

- co moge sprawdzic na temat tego auta w ASO po numerze VIN ?? albo macie jakies stronki gdzie mozna uzyskac dodatkowe info .... ??

- jak pojade do stacji diagnostycznej, to na co oni powinni zwrocic szczegolna uwage ??

- w trakcie jazdy "probnej" jak dobrze sprawdzic prace auta ??

 

Jestem laikiem wiech potrzebuje pomocy doswiadczonych osob. Poczytalem troche sobie forum ale przydalo by mi sie dodatkowe info.

Wczesniej mialem golfa a teraz chce sie na Astre przezucic.

 

Podaje link do aukcji na allegro, znalazlem autko bardzo fajne jednak mam wiele pytan, dodam, ze juz drugi raz gosc wystawia to auto :

http://allegro.pl/opel-astra-iv-1-6-turbo-benzyna-180km-i4535529653.html

 

Bede wdzieczny za kazde info i pomoc :)

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

- na co zwrocic uwage jezeli chodzi ogolny stan - blacha zawieszenie i silnik ??

Zawieszenie praktycznie niezniszczalne, spokojnie wytrzymuje 150-200kkm bez napraw - czasem łączniki stabilizatora postukują. Hamulce - słaby materiał na tarcze, bardzo często spotykam okolice 50-60kkm i zjechane tarcze. Blachę powinien sprawdzić jakiś blacharz/lakiernik lub jedź do ASO na kontrolę przed zakupem - 250 zeta.

 

 

 

- co moge sprawdzic na temat tego auta w ASO po numerze VIN ?

Wszystko. W systemie będzie historia serwisowa zza granicy pod warunkiem, że był serwisowany w ASO, a zapewne był, bo by stracił gwarancję.

 

 

 

- jak pojade do stacji diagnostycznej, to na co oni powinni zwrocic szczegolna uwage ??

W ASO masz wszystko w jednym.

 

 

 

- w trakcie jazdy "probnej" jak dobrze sprawdzic prace auta ?

Ale masz prawo jazdy? Umiesz słyszeć auto i wychwycić stuki czy inne nienaturalne odgłosy? Przecież to nie jest jakaś nienormalnie trudna sprawa. Ściąganie przy jeździe, hamowaniu, szarpania itp...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za rady :)

Ogolnie prawko mam juz kilkanascie lat, ale boje sie zakupu takiego, zebym pozniej mogl jezdzic zamiast auto ciagle oddawac do mechanika ;)

Wiecie zaden ze mnie spec, tylko zwykly laik bez doswiadczenia w naprawach mechanicznych.

 

Rafal i ArKos :spoko: wielkie dzieki i wszystkie rady sa mile widziane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

boje sie zakupu takiego, zebym pozniej mogl jezdzic zamiast auto ciagle oddawac do mechanika

Z każdym autem można zmoczyć kitę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ogłoszenie cały czas jest na alegro

 

Dzieki wielkie za rady :-)

Ogolnie prawko mam juz kilkanascie lat, ale boje sie zakupu takiego, zebym pozniej mogl jezdzic zamiast auto ciagle oddawac do mechanika ;)

Wiecie zaden ze mnie spec, tylko zwykly laik bez doswiadczenia w naprawach mechanicznych.

 

Rafal i ArKos :spoko: wielkie dzieki i wszystkie rady sa mile widziane.

A nie lepiej kupić samochód zakupiony w polskim salonie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO w salonach zazwyczaj z podstawowym wyposazeniem sa auta a nie stac mnie na nowe wiec szukam po necie.

Co do ogloszenia, to gosc juz drugi razy wystawil to auto i za duzo rzeczy mi sie zaczelo w nim niepodobac, wiec odpuscilem sobie no i szukam dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaki Ty salony odwiedziłes, natomiast ja dość często widuję w salonach auta z wyposażeniem cosmo lub sport.. Chcesz kupić dobry samochód z Niemiec, jedź do Niemiec i przejżyj ofertę autoryzowanych dealerów. Co prawda zapłacisz więcej niż za "taki sam" egzemplarz auta sprowadzonego z Niemiec od 80-letniego dziadka, ale będziesz miał większą pewność, ze kupiłeś samochód bez niespodzianek technicznych i prawnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegladam neta i niestety nic u autoryzowanych dealerow nie ma takiego. Sa zwykle siliniki 1.4 lub 1.6 i to same z podstawowym wyposazeniem.

Mam ograniczony budzet, jak wsominalem predzej wiec jest ciezko. Jak widzialec cos ciekawego to podziel i podaj jakies namiary ;)

A co do wyjazdu do niemiec, to spora wycieczka, na ktora sam sie raczej nie wypuszcze a wsparcie w postaci chetnej osoby, ktora by pomogla i doradzila, lub chocby kierowcy do drugiego auta brak. Zatem nie jest to takie proste jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności