Skocz do zawartości

Zaira 1.8 16 v 2000r , siln. X18XE + gaz BRC AT90E --II gen


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

WITAM-jestem nowy,mam kilka pytan i wielkie dzięki za porady

 

1. czy w tym silniku kody błędów odczytuje się tak samo jak w ASTRZE II

2.przy zimnym silniku przed przełączeniem na gaz ,silnik muli ,po naciśnięciu mocniej w podłogę gazu silnik zbiera się,ale szarpie,na wysokich obrotach problem jakby znika.

3.przy większych szbkościach dając luz obroty lecą na dół,niekiedy zgaśnie

4.filtr gazu wyminia się po 30 tys.?- jeżeli tak jak to się robi.

Wiekie dzięki za ewentualne rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurek, Za wolne obroty odpowiada silnik krokowy.Można go wyczyścić.Co do gaśnięcia,jeśli dzieje się tak na gazie może trzeba odwrócic stożek wlotu powietrza do filtra tak,żeby zasysał od strony silnika,a nie spod grilla.Kody błedów do zafiry szukałem w necie,ale nie znalazłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam filtr powietrza?Gaz jest na to bardzo czuły.Może przydałaby się mała regulacja?

U siebie wymieniłem filtr od gazu po 50kkm, ale nie było dużo brudu.

Wymienic jest łatwo, pamiętaj o zakręceniu dopływu gazu z butli!

Koniecznie odwróć wlot powietrza, jak pisze zibi.

Z muleniem miałem podobnie, całkiem niedawno.Check się nie palił, ale był padniety czujnik temperatury płynu.Po wymianie-lux torpeda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

ja 37 jurek pisze, że na benzynie nie chce mu chodzić, tak więc filtr gazu nie ma tu nic do gadania. Podejrzewam, iż twój problem jest podobny do tego co miałem w omedze z silnikiem 2.0 16v. Otórz w kompie nie można wyłączyć autoadaptacji i podczas jazdy na gazie stopniowo przeprogramowywany jest komputer. Po nagrzeniu silnik na benzynie powienien chodzić dobrze, a na gazie nawet jak jest zimny.

Jak to usunąć. Trzeba zresetować kompa i bedzie ok. Raz na pół roku, raz na rok należy to powtarzać. Ewentualnie gazownicy powinni pogłówkować tak aby przy jeździe na gazie do kompa nie szedł sygnał z sondy. Na wolnych obrotach, na benzynie sygnał z sondy ma wartość ok 0,5V zaś na gazie 4V, stąd te problemy.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Cześć--- odczytałem kilka porad-coś pomogło.

Pytanie do ostaniej odpowiedzi-----Jak bezpiecznie resetować kompa,by nie utracić np.

sygnału central zamka,i innych żeczy ---- nie wiem czy dobrze rozumuję(na jak dłu gi czas mam + odłączyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wjazd na techna to 100-130 zetów,jak trzeba co pół roku,grozi mi bankructwo, a swoją drogą to dziwne,bo mam i emulator,lambda just i jeszcze jedną centralkę,a robi się takie zamieszanie przy benzynie------ jak jest zimny sinik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W omegach na pewno, nie wiem jak w innych opelkach, w komputerach nie ma opcji wyłączenia autoadaptacji, stąd te problemy, ale da się to obejść. Gazownicy powinni wiedzieć jak, to zrobić. Ja od ok 2 lat mam spokój.

Napisz jak zafira chodzi ci na gazie ile pali na takiej instalacji, Ja przymierzam się do wtrysku gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności