Skocz do zawartości

Żarówki LED do stopu i świecący ABS


Gość Opel3255

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zakupiłem aktualnie nowe żarówki LED do świateł postojowych i stopu do mojej Sinterki. Wszystko gra tylko świeci mi się kontrolka ABSu. Wiem że Sintry mają to jak się LEDy założy do stopu. Przegladałem też forum i znalazłem ten temat:

 

http://forum.opel24.com/topic/66162-abs-i-jego-naprawa-w-pigulce/

 

Lecz tam nie ma opisane jak ten problem rozwiązać (chyba że czegoś nie zrozumiałem).

 

 

Wiem że jest opcja w lutowania rezystorów bądź szperanie przy komputerze. Wpadłem jeszcze na pomysł żeby stop zamienić z przeciwmgielnymi i zrobić układ tak jak jest w Astrze F. Ale czy to pomoże.?

 

 

W każdym bądź razie czy ktoś się spotkał z takim problemem? albo wie co może leżeć na okablowaniu temu autku?

 

Jak już jest jakiś podobny temat to proszę o odesłanie ;)

 

Z góry dzięki za info ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Diody led dają za mały opór , możesz gdzieś pod tapicerką wpiąć w obwód niewidoczną żaróweczkę albo właśnie dołożyć rezystor ceramiczny

ABS ci się pali gdyż tak Sintra sygnalizuje przepalone światła stopu.... A tak właśnie odbiera ledy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

po co tam na siłę ledy ?

Dokładnie, LEDy i dodatkowy rezystor czyli masło maślane..

LEDy montujemy mając na uwadze jakieś oszczędności w bilansie elektrycznym auta a tu co mamy ?? Rezystor pobierający prąd zaoszczędzony na LEDach.. To bzdura..

Można poszukać i kupić LEDy z funkcją CANBUS, być może dadzą radę oszukać kompa. Ja założyłem jako pozycyjne takie LEDy i komp nie wykrywa błędu "braku postojówek".. ale po wyłączeniu auta migają, ale to jest opisane czemu..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie.

Przerabiałem problem.

 

Na początek lekkie sprostowanie wypowiedzi nieco wyżej.

ABS nie sygnalizuje przepalonego światła stop ponieważ kontrolka ABS sygnalizuje tylko że ABS został wyłączony (z przyczyny x),

W praktyce byłoby to trochę nie logiczne by przepalona żarówka miała by wpłynąć na bezpieczeństwo lub jego brak przy gwałtownym hamowaniu.

 

Przyczyna palącej się kontrolki ABS przy żarówkach led

i tu same ciekawostki :))

 

TROCHĘ TEORII

 

W Żarówkach dwuwłóknowych (Bay 15d takich potrzebujemy na tył) każde z włókien zapala się osobno na osobnym układzie, a w przypadku leda KAŻDA z diod (w takiej żarówce) pali się po włączeniu np. świateł postojowych lub mijania. Wiec te dwa układy STOP i POZYCJA nachodzą na siebie w takiej żarówkę LED

Po naciśnięciu stop zwiększa się ich moc świecenia czyli dostają dodatkowy prąd z układu stop, który miesza się z układem pozycyjnym i robi zamęt w komputerze po czym ABS wywala .

Powodem jest to że pompa ABS i czujnik stopu pod pedałem hamulca jest na jednym obwodzie i ten ostatni jest mostem dla prądów błądzących (wyżej opisanych), które wpadają na pompę ABS, a komputer już takie nieścisłości w napięciu interpretuje tak ze wyskakuje błąd :)

 

TROCHĘ PRAKTYKI.

Zakładając że macie zamontowane ledy z tyłu to zróbcie -

Test 1

załóżcie leda do postojówki z przodu i bez włączonych świateł naciśnięcie hamulec zobaczycie jak właśnie te światła się zapalają .to oznacza że prąd z układy STOP zasila układ pozycyjny dzięki czemu właśnie zapalają się pozycję z przodu.

Test 2

W półmroku po zapaleniu np świateł postojowych zobaczcie że centralny STOP na klapie

lekko się tli . Czyli tym razem układ zasilania postojowego wpływa na światło STOP.

Test 3

Włączcie silnik i jedziecie bez włączonych świateł nawet cały dzień, a kontrolka ABS Wam się nie zapali .I po takiej rundce bądź w jej trakcie włącznie światła zobaczycie pięknie podświetloną kontrolę ABS jak macie w niej żarówkę :)

Walczyłem z tym ponad rok bym teraz z Wami mógł się tym podzielić .

Mam nadziej że pomogłem .

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz kolego ale teoria swoje a praktyka swoje.

 

Jeśli przepali Ci się zwykła żarówka, również zapali ci się kontrolka ABS

Ale nikt nie napisał iż tego ABSu nie będzie.


Mało tego, były przypadki kiedy kontrolka się nie paliła a ABSu nie było :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, tak było na przykład u Sylvka. Maciek z Harnasiem sami sprawdzali. Kontrolka mu się zapalała przy rozruchu.

Sprawdzali i ABS się nie załączał a kontrolka normalnie gasła po odpaleniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkaliśmy się tu by zgłębić zagadnienie dla czego wywala kontrolka ABS przy ledach.

 

Wiec piszesz o swojej teorii że ledy dają za mały opór i dla tego wywala ABS

Czy o mojej praktyce i wnioskach że są to powikłania pomiędzy układem stop i pozycji które wynikają z budowy żarówek led

By dodatkowo potwierdzić że led i jego mały opór nie ma nic z tym wspólnego to w trakcie kiedy włączymy silnik, a światła będą zgaszone kontrolka ABS również nie zapali się nawet gdy naciśniemy hamulec.

Wtedy Led się zapala a kontrolka ABS dalej milczy.

 

Olaola1 jak dobrze czytam to Ty jesteś moderatorem i to Ty czuwasz nad chaosem na forum więc proszę skupmy się na odpowiedziach na przedstawiane tu problemy a nie rozdrabniajmy się na drobne.

Bo w moim i nie tylko w moim przypadku po spaleniu się stop kontrolka ABS się nie zapala więc z całym szacunkiem ale to nie teoria. [A żarówkę w kontrolce mam :)]

Pozdrawim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności