Skocz do zawartości

wyposażenie auta


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mówiłem o śmierci.Odpowiesz za nieumyślne spowodowanie śmierci.Masz prawo nie udzielić pomocy jeśli nie wiesz jak.Złamałeś żebro ale go uratowałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jeśli udzielamy pomocy w wypadku i źle opatrzymy rannego i niedaj boże umrze to zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności za jego śmierć.

Absolutnie nieprawda... Jesli nie udzielisz pomocy to zostaniesz pociagniety za jej nieudzielenie...

 

Sam kiedys robilem sztuczne oddychanie i masaz serca i jak przyjechala karetka to lekarz powiedzial ze zlamalem gosciowi zebro ale uratowalem mu zycie... i nikt mnie nie ciagal po sadach...

Witam.

Gaśnica jest obowiązkowa,trójkąt też obowiązkowy, apteczka nie jest obowiązkowa ale warto ją mieć,natomiast kamizelka też już chyba jest obowiązkowa.I oczywiście racja że za nie udzielenie pomocy poszkodowanemu jesteśmy pociągnięci do odpowiedzialnośći.Nawet jeżeli udzielimy pomocy w sposób mniej fachowy i nie pomoże to uratować poszkodowanego to nie grozi nam za to żadna kara.Wyjątek stanowią jedynie wyspecjalizowani ratownicy którzy jeżeli źle przeprowadzą akcje reanimacji i spowoduje to śmierć to oni wówczas są pociągnięci do odpowiedzialności.Pozdrawiam Tomson210

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójkat, gasnica( z tego co wiem liczy sie ze masz ta gasnice a legalizacji nie moze sprawdzac bo ani policjant ani diagnosta nie mjaaj uprawnien do sprawdzania sprawnosci sprzetu gasniczego)-lecz warta ja miec mimo wszytko zalegalizowana bo to w sumie dla naszego bezpieczenstwa. Co do zarówek to jesli mamy przepalona jakas w oswietleniu zewnetrznym to policjant moze nas zatrzymac zebysmy ja wymienili i jesli nie mamy zapasu to moze nas wtedy ukarac( czyli ni ejest obowiazkowe posiadanie zarowki zapsaowej ale jak sie nam spali to mozemy miec problem). Kamizelka nie jest wymagana w osobowkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kill3rReaper

Dokładnie. 24Libero, kto Ci naopowiadał takich głupot? Przerabialiśmy te tamaty na PO i za NIE UDZIELENIE pomocy mamy przerąbane, a za udzielenie nikt Cie nie będzie po sądach ciągał... Zresztą, jest tu jeden forumowicz który się na tym zna, niech on się wypowie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Egh z tego co nam mowiła babka na prawie to podobno nie udzilenie pierwszej pomocy jest karane. za uszczerbek na zdrowiu rowniez mozemy zostac pociagnieci do odpowiedzilanosci i to jest chore moim zdaniem. A co do złamania zeber przy masazu serca to podobno normalka zdarzyc sie to moze nawet fachowcom:)a wyposazenie obowiazkowe: Trojkat gasnica oczywiscie z legalizacja oraz kamizelka ale na autostradach oczywiscie mowimy o polsce:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Anonymous

W Niemczech jest obowiązkowa apteczka i kamizelka a w zimie opony zimowe, zaś gaśnica niekoniecznie. Teraz przy całkowicie otwartych granicach może się przydać takie info.

Z tego co wiem Polskę obowiązuje Konwencja o Ruchu Drogowym, dlatego też musimy jedynie mieć w aucie wyposażenie niezbędne w swoim kraju. Niemiecka policja może nam nakichać za brak kamizelki czy niekompletną (według nich) apteczkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem Polskę obowiązuje Konwencja o Ruchu Drogowym, dlatego też musimy jedynie mieć w aucie wyposażenie niezbędne w swoim kraju. Niemiecka policja może nam nakichać za brak kamizelki czy niekompletną (według nich) apteczkę.

Zgadzam się z Tobą całkowicie ale oto urywki Z Gazety Wyborczej z dn.25.02.2008r na temat kontroli w DE:

,, Niemieccy policjanci stoją na szosie za granicą i już z daleka, przez lornetkę wypatrują polskich aut. Najpierw sprawdzają czy masz obowiązkowe zimowe opony, potem proszą o apteczkę. Najmniejsze odstępstwo od niemieckich norm to mandat, nawet 50 euro"

Jeżeli jesteś w drodze w DE bez znajomości języka, i wlepiają Ci mandat to jesteś bezradny :) Opony zimowe u nich tez nie są obowiązkowe, tylko wymagane przez ubezpieczycieli niemieckich którzy nie wypłacają ubezpieczenia jeśli ich nie miałeś podczas kolizji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności