Skocz do zawartości

Problem z wyciekami oleju


Gość robo_23

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanik Ci regenerował turbo?

Trzeba było dać do firmy która się tym profesjonalnie zajmuje i daje gwarancję .

tzn on oddał do gościa co się tym zajmuje, ale musiał wyjąć i poskładać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn on oddał do gościa co się tym zajmuje, ale musiał wyjąć i poskładać

Więc do niego i powiedzieć że coś nie halo.

T/z jeżeli mechanik oddał do kogoś żeby zrobił regeneracje to jak coś jest nie tak tamten musi mu to zrobić za frii, tak samo on tobie. Ty za to płacisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko gość twierdzi że nie da się tego uszczelnić bo są za duże przedmuchy do skrzyni korbowej i dlatego olej będzie wypychany wszystkimi najsłabszymi punktami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem - naprawił ci turbinę nie do końca i nie chce robić reklamacji? Turbo po naprawie leje i ma to zrobić, a nie robić ci remontu silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, turbina sucha, lecz jej uszczelnienie spowodowało wycieki w innych miejscach, a mianowicie w miejscu przykręcenia plastikowej rury do kolektora dolotowego, i spod podstawy filtra oleju i chłodnicy oleju, a że w naszym cudnym kraju nie można dostać odpowiednich uszczelek pomiędzy chłodnicę a podstawę zmuszony jestem kupić komplet - oryginał GM.

 

Mam pytanie: jaka różnica jest pomiędzy 5650355, 5650358, a tym co mam zamontowane 5650366, oczywiście numery części z katalogu OPLA, oczywiście oprócz producenta. Pilna sprawa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ktoś tu sobie hecę robi. Mechanik robi tylko samą turbinę i to co związane z nią. Zmień mechanika bo to tylko wymieniacz, wiadomo że jak coś się uszczelni to trzeba przewidywane z tym związane wycieki wyeliminować inaczej będziesz jego stałym bywalcem, aż do rychłego remontu silnika.

To nie ty masz szukać tylko ten co robi inaczej powie że złe kupiłeś i dlatego się leje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. obecnie silnik wyjęty i wszystkie możliwe wycieki są eliminowane, łącznie z uszczelnieniem pompy vaco i wysokiego ciśnienia bo lała. A co z różnicą w tych częściach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za mechanik co nie ma podglądu do katalogu, era kowali się skończyła, myślę że sam znajdziesz w google.

Mnie coś takiego google wyrzuciło - http://ecat.autodevel.com/opel/catalog/models/1/

więc do dzieła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma jeszcze takie pytanie: w 2006r wychodziły Corsy z silnikiem 1,3 i 6 biegową skrzynią. Jak wygląda opcja założenia tej skrzyni z corsy do merivy? Skoro te same słupki, hydrauliczny wysprzęglik, prędkość z ABS'ów to chyba by można?


oczywiście dziękuję koledze za linka, przydatna rzecz, okazuje się że wg VIN miałem podstawę Purflux, auto kupiłem w PL po sprowadzeniu z Francji i po stłuczce, być może ktoś założył UFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności