Skocz do zawartości

Utlenione orurowanie - jak przywrócić dawny blask ?


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

Olaola1, a Ty czym traktujesz grill swojego Dodge'a? (w sumie się nie pochwaliłaś nowym nabytkiem). U mnie było pasta sonax do chromu.

Malowanie tej stopki to na dłuższą metę nic nie da bo w miejscu w którym najwięcej deptasz i tak się wytrze. Chyba że nie jest używana i tylko ma wyglądać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill w baranku jest plastikowy... Wiec najlepiej miekka szmatka i płyn do szyb ;)

Ale mam takie same progi co holcu i na lato też biorę się za działania :)

 

nie pochwaliłam sie ? Ojojjj to jutro cykne fotki i zmontuje jakiś temat zainteresowanym :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, znalazłem tą stronkę i teraz nie mogę - nie wiem czemu.

http://img.odkrywca.pl/jak-czyscic-czesciowo-utlenione-klamry-aluminiowe,42069.html

Na tym to było.


Ale myślę że polerka szlifierką by pomogła, a potem lakier do alufelg, ale ten co jest w odnawianiu (regeneracji) starych felg alu używana (jest jak twarda folia po nałożeniu i nic jej nie rusza).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaola1, a Ty czym traktujesz grill swojego Dodge'a? (w sumie się nie pochwaliłaś nowym nabytkiem). U mnie było pasta sonax do chromu.

Malowanie tej stopki to na dłuższą metę nic nie da bo w miejscu w którym najwięcej deptasz i tak się wytrze. Chyba że nie jest używana i tylko ma wyglądać.

 

No właśnie oto chodzi, że jest i później taka wytarta denerwowałaby mnie. Ale z drugiej strony, niektórzy hodują patynę, niektórzy rdzę więc może po prostu taki mega połysk przy aucie z 2005 nie wyglądałby zbyt ładnie ? Pomyślę, dziś widziałem pastę do chromów ale myślę, że nic nie da. Już kiedyś próbowałem nic nie dało, więc i tym razem nic nie pomoże.

 

Po prostu trzeba ściągnąć orurowanie, rozłączyć stopkę od rury (nie wiem skręcone, czy spaw) i zobaczyć, czasami widziałem takie aluminowe karbowane z metra u jakiegoś rzemieślnika (jeśli takowi się jeszcze uchowali)

 

Rozkminiam jeszcze demontaż bocznych stóp z rurami (bo ich nie używam) chyba, że myje karcherem dach, łapie się o reling i staje na stopke, i kupno ururowania tylko przedniego. Ale przemyślam tą kwestię, bo coraz więcej osób na różnych forach wypowiada się, że przednie rury to już taka powoli wieś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności