Skocz do zawartości

Obniżenie zawieszenia przedniego


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam!

 

Nieuchronnie zbliża mi się wymiana łożysk mocowania amortyzatorów (więc może przy okazji by coś zmienić :/ ), pytanko brzmi tak: czy znacie jakieś sposoby na obniżenie przedniego zawieszenia o ok 2-3cm ;) bo mnie denerwuje ta metrowa locha w nadkolu :?:

 

-Oczywiście najlepiej by było wymienić sprężyny na krótsze ale jakoś nie znalazłem krótszych tylko o 2cm lub 3cm poza tym jak są to tylko w kpl. przód+tył np ( P-3,5cm i T-2cm) no i troszkę szkoda mi kaski.

-Skrócenie też nie wchodzi w grę bo się zwężają ku środkowi więc lipa.

-i żadne tam ściski bo mnie to nie przekonuje.

 

Dzięki za wszelkie sugestie :?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Jak pisałem na początku chcę tylko obniżyć 2-3cm i tylko przód.

Pomysł kolego wesol wydaje się być ciekawy!

Zastanawiam się tylko czy jak wsadzę te skrócone sprężyny do seryjnych amorków to czy czasem da się to wszystko potem złożyć do kupy? Np. czy czasem nie zabraknie gwintu na goleni amorka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle pojmujesz. Myslisz ze sprezyny sa krótsze a to blad bo sprezyny wcale nie musa byc krótsze o 2-3 cm tylko one sa takie ze auto pod wlasnym obciazeniem jest nizej o te 2-3 cm. Jesli kupisz springi krótsze powiedzmy o 10 cm ale z grubszego drutu to i tak bedzie autko glebniete powiedzmy o 3 cm.

 

Co do metody skracania przez kowala to nie jest jakas tam nowość- powszechnie sie to robi i to w dwie strony znaczy sie jak ci springi siądą to tez sie daje zeby je troszke rozciągnął. Polega to na rozhartowaniu i sklepaniu tak aby sie zrobily krótsze. Nastepnie sa powtornie hartowane. Normalny zabieg.

 

[ Dodano: Sro Gru 26, 2007 22:44 ]

Więc kolego Gawlak podaj mi jakiś namiar na sprężyny krótsze o 2cm max 3cm i tylko 2szt na przód

Pozwole sobie Ci podpowiedziez zebys sobie poszukal np na allegro springow od wersji sport i one maja glebniete o jakies 2 cm. Mam takie w swoim autku i roznica jest widoczna-a i sprezyny sa grubsze od zwyklych o 1,5 mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sprezyny wcale nie musa byc krótsze o 2-3 cm tylko one sa takie ze auto pod wlasnym obciazeniem jest nizej o te 2-3 cm.

o to właśnie mi chodziło, po prostu źle to ująłem.

 

A z tymi springami od sporta to na razie nie widziałem na allegro. Ale pewnie tańszy będzie trick z wizytą u kowala ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności