Skocz do zawartości

czujniki parkowania czy kamera?


Gość bogus199006

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogus199006

Witam wszystkich. Proszę o porade. Co lepiej kupić i zainstalować? Czujniki parkowania czy kamerkę instalowaną na zderzaku lub tablicy rejestracyjnej z wyświetlaczem instalowanym na desce rozdzielczej(w którym miejscu to juz zależy od kierowcy) ? Wyświetlacze maja około 5".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogus199006

Jak dobrze chyba wiesz to w insigni nie jest za dobra widoczność do tyłu i nie zawsze widać niskie barierki lub słupki :) a szkoda zniszczyć sobie zderzak :) pytam żeby sięgnać porady co może być lepsze bo na pewno i jedno i drugie ma jakieś wady :)

Jeżeli nie masz ochoty żeby doradzić lub nie posiadasz wiedzy na ten temat to bez potrzeby są teksty takie jak Twoje i udzielanie się :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że tańszym rozwiązaniem są czujniki w ASO chyba 650zł. Dla mnie montowanie samemu kamerek i ekraników z Allegro gdzieś w kabinie to badziewiarstwo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamontował czujniki. Zdecydowanie łatwiej jeśli chodzi o wymagania dodatkowe. Kamera pokazuje obraz, ale nieco przekłamuje odległość, natomiast jadąc po zasyfionej drodze zabrudzi się na tyle mocno, że guzik widać na ekranie - pragmatyka życiowa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zamontował czujniki. Zdecydowanie łatwiej jeśli chodzi o wymagania dodatkowe. Kamera pokazuje obraz, ale nieco przekłamuje odległość, natomiast jadąc po zasyfionej drodze zabrudzi się na tyle mocno, że guzik widać na ekranie - pragmatyka życiowa...

Arkos?...czujki też przekłamują jak są mocno zabrudzone.Ja kiedyś miałem je mocno zasyfiałe (jak i całe auto).Cofając miałem do auta ladnych kilka metrów,a czujka darła się,że siedziałem już mu na zderzaku.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj kolego

dobry kierowca nie potrzebuje takich bajerow

jezdzilem ciezarowkami bez takich dodatkow

a tam widocznosc jest tylko w lusterkach bocznych

chciales porady to ja dalem

dla mnie to wywalanie kasy

a jesli jestes ''d..a'' to zakladaj co sobie chcesz

 

kumpel ma w SLu wszystkie zbedne dodatki

i nie uchronilo go od strzelenia w passata jak cofal

o malo nie zachaczyl jeszcze mojego auta

pikacze pompki wodotryski

nic nie pomoze jak kierowca do bani

 

BTW poczytaj co o cofaniu jest napisane w przepisach drogowych

co musi kierowca zanim cofnie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawlak trochę przesadzasz.

Auto trzeba czuć, to fakt i można się z czasem do auta przyzwyczaić, ale...

Są modele, w których głównie z uwagi na beznadziejną widoczność w tylnej szybie parkowanie w miastach nie należy do najprostszych czynności. Dlatego nie widzę powodów, żeby sobie życia nie ułatwić? Oczywiście jak każda elektronika może nawalić, dlatego też nie należy bazować jedynie na ich wskazaniach i mimo wszystko patrzeć w usterka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i przesadzam

ale sa podstawowe zasady

ktore staram sie przestrzegac

i uczylem sie jazdy bez takich ''ulatwiaczy''

jak sam zauwazyles

elektronika

jaka by nie byla

nie zastapi oczu i rozsadku

kolega o ktorym pisalem slepo zaufal elektronice

kosztowalo go to dosc sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności