Skocz do zawartości

2.0 16v kanapka silnika ?


Gość swap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem tu z powodu auta kolegi corsy b z silnikiem z calibry ten pierwszy model z napisem sfi

Problem jest taki ze jakis typ po rozpadnieciu sie silnika złorzyl kanapke dol 2,0 16v ecotec a gore stara ,caly osprzet jest stary ale auto dziwnie chodzi

moje pytanie czy taki zestaw moze wogole chodzic dobrze ?

czy wal z ecotec ma tyle samo zebow na wale co jego poprzednik i czy sa one polorzone w tym samym miejscu ?(zeby do odczytu czujnika )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał jest inny, koło foniczne też.

Teoretycznie nie może to wcale działać, bo uszczelka głowicy eco a starego c20xe są inne - wynika to ze sporych różnic między głowicami:

 

x20xev

125226287_3_644x461_glowica-x20xev-polec

 

c20xe

glowica-c20xe-kadett-astra-vectra-gsi-v2

 

Chciałem zwrócić uwagę na całkiem inne rozmieszczenie kanałów olejowych i chłodzących. Na zdjęciu są względem siebie obrócone o 180* ale wyraźnie widać, że nawet ilość kanałów jest inna. Robił to jakiś kowal nie mający pojęcia o budowie tych silników. To nie może dobrze działać. Albo trzeba dać blok z c20xe albo kupić głowicę z x20xev.

Wały różnią się nie tylko kołem fonicznym ale i ilością śrub mocujących zamach - c20xe ma ich 8, x20xev ma ich 6.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem do mechanika co to skladal i ponoc z eco jest tylko blok a wal i reszta jest c20xe

czy umieszczenie czujnika polozenia walu jest p&p wzgledem obydwóch blokow
oraz czy wysokosc bloku jest taka sama

czy korby oraz tloki sa takie same

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa człowiecze... przeczytaj jeszcze raz uważnie, co napisałem:

 

 

 

Chciałem zwrócić uwagę na całkiem inne rozmieszczenie kanałów olejowych i chłodzących.

 

To nie może dobrze działać. Albo trzeba dać blok z c20xe albo kupić głowicę z x20xev.

 

Wały są inne, korby są inne, tłoki są inne, bloki są inne, głowice są inne - TO SĄ INNE SILNIKI i guzik ci z tego, czy blok tej samej wysokości czy nie.

Czujnik w obu blokach wchodzi w to samo miejsce ale jest inny.

 

Daj sobie odbój z kombinowaniem, bo doprowadzi to do totalnego przeciągu w portfelu. No chyba, że lubisz pracować tylko na samochód, to powodzenia życzę.

 

Najmądrzejsze jest to co napisałem - przede wszystkim najtańsze:

 

 

Albo trzeba dać blok z c20xe albo kupić głowicę z x20xev.

BO BLOKI SĄ INNE I MAJĄ INACZEJ ROZMIESZCZONE KANAŁY

Nic nie zmienia fakt, że jest wał z c20xe, korby tłoki i inne pierdoły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności