Skocz do zawartości

Na co zwracać uwagę przy kupnie Vivaro?


Gość szyba2013

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość leszek 398

Ze swojego doświadczenia polecam ten najmocniejszy 2.5CDTI 107kW (bo z innym nie miałem do czynienia :P )

 

Nawet załadowane naprawę fajnie to ciągnie 8)

Równomierne rozwijanie mocy od dołu + dobrze zestopniowana skrzynia "szóstka". Podobało mi się :zakochany:

 

No, ale ogólnie "precyzja" prowadzenia i wygoda za kółkiem (pozycja za kierownicą i fotel) w mojej ocenie odstaje od konkurencji spod znaku MB i VW.

Nie można mieć wszystkiego :P

 

Co do awaryjności, przynajmniej mi nic 'specjalnego' się nie popsuło.

-irytował mnie "trzymający" hamulec ręczny.

-plastikowy łamliwy bagnet silnika

-dmuchawa wnętrza nie działająca na drugim biegu

-wymieniany był kompresor kilimy (zatarł się)

-padł zawór EGR (ponoć stosunkowo drogi)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wesolymaniek

Witam Koledzy podepne sie pod temat bo tez szukam Vivaro za ok 30 tys tylko ze wersje holenderka 5-6 miejsc i paka. wszyscy mi radza abym tylko szukam 2.0 115km motor bo jest na lancuchu i wieczny a co Wy na to ( oczywiscie nie ma wiecznych sa tylko mniej awaryjne bo kazdy silnik idzie zajechac jak sie tylko chce). ja przed kupnem udac sie do aso opel i przetrzepac dany model za 299zl bo pytalem .jak w tym modelu ze rdza sytuacja i elektryka ???? pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rdzy nie zobaczysz, zadzwon do renowki i zapytaj w jakim silniku najczesciej przeskakuje rozrzad to moze zmienisz zdanie na temat 2.0

pierwsze modele m9r byly tak niedorobione ze po 2 latach wprowadzono zmiany w praktycznie calym osprzecie co niewiele zmienilo tyle ze mechanicy boja sie wziac ten silnik pod "dach"

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wesolymaniek

Kolego a vivaro ma ten sam silnik 2.0 115 km? mi koledzy co maja przewozy tylko ten proponuja motor bo smiga tylko olej wymieniac a 1.9 za slaby i problemy z paskiem sa. natomiast nic nie wiem co myslec o tym 2,5 ? mnie interesuje taki vivaro 2008 zakup polska salon?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To renowka w niemal pelni, mi odpowiada silnik 2.5 bo ma sile na ta skorupe zachowujac spalanie silnika 1.9 ale najwazniejsze ze sie nie psuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeszcze szukam nawet zainteresowały mnie 2.0 benzyna ;d ale jednak diesli wiecej i można wybierać, a wybierać ogólnie zauważyłem że trafic tańszy i lepiej wyposażone są

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miare sie zbiera benzynka ale mialem przyjemnosc przewiesc 800kg piasku na budowe i moge powiedziec ze moje 2,5 lepiej sie by zbieralo z obciazeniem 2ton niz ta benzyna

dlaczego renowki sa lepiej wyposazone? co takiego w nich jest czego w oplu niema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności