Skocz do zawartości

Ściąga w prawo - nowa Astra J


Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrek.gk

Witam,

Posiadam nową astrę J i w zasadzie po pierwszym tysiącu kilometrów zauważyłem, że auto ściąga w prawo. Samochód był już cztery razy w serwisie, średnio raz na miesiąc i problem występuje nadal. Regulowali zbieżność, przechył kół, zamieniali miejscami opony i praktycznie nie widzę różnicy. Podczas jazdy jak się puści na moment kierownicę np przy prędkości około 80 km, to samochód z lewgo pasa, zjeżdza na skrajnie prawy w około 10 sekund. Ktoś ma może podobny problem, bo nie wiem, czy to wada mojego egzemplarza, czy może u innych też występuje?

Wg mechaników w serwisie dilera jest to spowodowane przez pochyłość drogi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Z18xerOwner

A czy jak trzymasz kierownice prosto to jedzie prosto? Pochylosc drogi może mieć znaczenie, ale nie na takiej dwu pasowej autostradzie lub ekspresowej. Różnica ciśnień w oponach, ciężej kręcące się jedno koło z powodu wady hamulcow.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wpływu pochyłości drogi:

przejedź się z powrotem tym samym odcinkiem. Jeśli pociągnie w drugą stronę, to masz problem z głowy...

Nie zapiekł się zacisk w przednim kole? Czasem auta na placu dealera stoją kilka miesięcy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

No panowie bez przesady z tą pochyłością drogi. Miałem podobny problem - winna była opona. Po zamianie letnich na zimówki problem ustał. Jeśli masz 2 komplet kół to zmień 4 szt i zobacz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zapiekł się zacisk w przednim kole? Czasem auta na placu dealera stoją kilka miesięcy...

No chyba w serwisie nie są takie "osiołki" i potrafią zauważyć,że jedna z felg jest cieplejsza albo mając samochód na podnośniku idzie wyczuć,że jedno koło obraca się z większym oporem i hałasem.

 

Mariusz_760301 ?....Zamieniali mu opony miejscami.W sumie Drahe ma trochę racji z ta pochyłością.Różnie jest z tą pochyłością dróg.Jedne minimalnie...inne bardzo widocznie.Autor tematu powinien "wyczaić" jakąś płaską(to widać gołym okiem) i tam sprawdzić.Wystarczy wjechać na ekspresówkę.One nie mają takich "garbów" jak za komuny kiedyś robili,że pasażer siedział z głową przy szybie :-D .

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szydera była, ale sam osobiście miałem motoryzacyjnego hipochondryka, który twierdził, że ma krzywo kierownicę w nowej Insignii. Przejechałem się po równym i puściłem kierownicę - prosto. Przyspieszam bez trzymania kiery - prosto. Hamuję bez trzymania - prosto. Odwaliłem na negatyw.

Przyjechał na drugi dzień. Zażądał wydruku z geometrii. Zrobiłem pomiar, dałem wydruk, dane wzorcowe.

"Ale ja mam kierownicę krzywo, jak jeżdżę do Tarnowa"...

Samo się naprostowało albo krasnoludki naprawiły. Ugryzłem się w język, bo chciałem mu powiedzieć, żeby nie jeździł do Tarnowa, albo jeździł przez Gdańsk, to będzie miał prosto...

 

Zawsze należy przyjąć jakiś margines błędu z obu stron - zarówno klienta jak i serwisu. Niestety, coraz częściej mam do czynienia z ludźmi, którzy wychodzą z założenia "Kupiłem u was nowe auto, to teraz koło mnie skakajcie".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość piotrek.gk

Po kilku wizytach w serwisie i testowaniu pojazdu na odrogach od lokalnej po ekspresówkę problem cały czas występował. W końcu ktoś zaproponował przejażdżkę pojazdem serwisowych, i co? I nagle okazło się, że w tym samochodzie na tych samych drogach wszystko jest ok. Po kilku próbach mechanicy doszli do wniosku, że może wymienią prawy wahacz. I to był strzał w 10. Część wymieniona i w końcu wszystko działa jak należy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i śmieszne "hipochondria" ale. Widziałem odcinek w TVN Turbo gdzie taki problem potwierdzony przez ASO i niezależną stację miał człowiek z nowym Ducato... i co i nic ... Fiat kazał temu człowiekowi spadać do sądu. Proces z koncernem nie jest prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności