Skocz do zawartości

Biała barwa świateł


Gość Cromiell

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cromiell

Witam,

 

Chcę wymienić żarówki w Corsie C od świateł mijania na jakieś "ksenono-podobne" barwy białej. Nie chodzi mi o niebieskie chińskie żaróweczki tylko coś co dobrze oświetli drogę. Zastanawiam się nad żarówkami Osram Night Breaker Unlimited. Czy spełnią swoją rolę tak jak tego oczekuję i praktycznie i wizualnie? I jeśli nie, to czy możecie coś polecić od siebie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 - złotych wyłożysz na żarówki, nie ustawisz i ktoś z przeciwka będzie oślepiony.

Chcesz mieć dobrze oświetloną drogę to załóż może soczewki - http://allegro.pl/nowe-lampy-opel-corsa-c-soczewki-2000-2007-i4987633505.html

Inni użytkownicy dróg będą zadowoleni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drogę masz dobrze oświetloną, nie rozumiem po co komplikować sobie sprawy. Może trzeba na diagnostyce ustawić i będzie ok.

Ci co cię oślepiają na drodze najczęściej coś robią w lampach jakieś zmiany ale ich nie ustawiają (a my na nich klniemy).


A czy nie masz już "szkieł" do polerowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cromiell

Światło jest okej, lampy nowe bo mają jakieś 4 miesiące dopiero. Szczerze to po prostu ubzdurał mi się pomysł, aby "wykrzesać" kolor bardziej zbliżony do bieli. Stąd to pytanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tungsram megalight +120% żarówki fajna zimma barwa światła dużo lepsza jazda w nocy ;) wszystko legalne i w dobrej cenie do jakości

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips ma jeszcze taki dość nowy produkt (2014) dający "mocno białe" światło tj. Philips White Vision http://allegro.pl/white-vision-h7-philips-2szt-w5w-gratis-f-vat-i4854455705.html

 

Ale uwaga taka żarówka silniej świecąca Osram, Tungsram, Hella czy Philips ma wytrzymałość 350-450 h świecenia.

 

Ja na razie jak skończą mi się H7 założone fabrycznie a mam je już 7 miesięcy to założę Bosch Long life, mają podobno minimum 1000h świecenia.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin2000?

 

Jak podaje producent żywotnośc tych żarówek to 450 godzin....czyli ok.20 dób non stop.A biorąc pod uwagę,że żarówki najbardziej dostają w tyłek jak się je często włącza i wyłącza to tych godzin nalezy odjąć.Tym bardziej,że jest to mocno nagrzewająca się i "wyżyłowana" żarówka.Jak dla mnie cena nie adekwatna do trwałości.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin2000?

 

Jak podaje producent żywotnośc tych żarówek to 450 godzin....czyli ok.20 dób non stop.A biorąc pod uwagę,że żarówki najbardziej dostają w tyłek jak się je często włącza i wyłącza to tych godzin nalezy odjąć.Tym bardziej,że jest to mocno nagrzewająca się i "wyżyłowana" żarówka.

Natan?

 

Toż napisałem 350-450 h. 450 to to co twierdzi producent a około 350 to pewnie real w warunkach poza laboratoryjnych sam zresztą o tym wspominasz :devil2: w swoim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności