Skocz do zawartości

Corsa b 1.2 8v z LPG 95r nie odpala po 2 tyg. postoju odpaliła i zgasła


Gość Yamaha95

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yamaha95

Witam serdecznie. Jestem tu nowy choć wielokrotnie śledziłem forum (bez logowania) . Obecnie posiadam dwa ople jedną astr gtc oraz corse b której tyczy się temat. Jeśli chodzi o opis pojazdu Corsa b 1.2 8v z LPG 1995 rok. Samochód po około 2 tygodniowym postoju zapalił na strzał tak jak zwykle po czym zgasł i cisza do dnia dzisiejszego. Z tego co sprawdziłem :

 

1 Paliwo dochodzi - odkręcałem przewód od mono wtrysku

2 Iskra jest na 4 świecach

3 czujnik położenia wału nowy

4 Sprawdziłem błędy kod 47 czyli recyrkulacja spalin urządzenie jest zaślepione 2 lata temu.....bądz

Przekaźnik pompy powietrza lub obwód, niskie napięcie (Bosch Motronic, Simtec) co to ma oznaczać jeśli ktoś wie ?

 

Ręce mi opadają i trace wątek co dalej rozrząd by przeskoczył od stania w miejscu ??

Musze wspomnieć że maszyna była dzielna 2 razy wyjazd do Holandii 1200 w jedna stronę piec 45 koni...

Proszę o konstruktywne porady i sugestie .

Dziękuje za wszelką pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Yamaha95

Swiece mokre czy suche?

Dzięki za zainteresowanie tematem !!! Świece są mokre a więc paliwo musi dochodzić - sprawdzałem to, wymieniłem je także na nowe i dalej to samo. Gdy chce go zapalić tak niby łapie ale nie zapala a kręciłem aż aku padł...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pokerface02

czy na pewno "Przekaźnik pompy powietrza lub obwód, niskie napięcie" ? nie paliwa?

Edytowane przez pokerface02
ort

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem nie stało się coś z lpg - i jednocześnie podaje 2 paliwa, dlatego próbuje łapać ale zalewa świece.

Rozumiem że LPG bez sekwencji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yamaha95

A czy czasem nie stało się coś z lpg - i jednocześnie podaje 2 paliwa, dlatego próbuje łapać ale zalewa świece.

Rozumiem że LPG bez sekwencji.

Witam. Zgadza się LPG bez sekwencji. lpg jest tak ustawione że najpierw idzie benzyna na zapalenie potem gaz. Instalacja jest oki sprawdzałem bezpieczniki, sama kontrolka także działa. Sama w sobie jest bardzo prosta...

 

czy na pewno "Przekaźnik pompy powietrza lub obwód, niskie napięcie" ? nie paliwa?

Według tego co wskazał błąd nr.47 czyli recyrkulacja spalin bądz

Przekaźnik pompy powietrza lub obwód, niskie napięcie (Bosch Motronic, Simtec) o pompie paliwa nie było tam mowy jesli po zdjęciu węża zasilającego paliwo dochodzi obstawiam analogicznie że pompa jest sprawna...Idą za ciosem co oznacz:

1)Przekaźnik pompy powietrza (jaka pompa gdzie :? :-)

 

Edytowane przez bad
ort

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij bezpiecznik od lpg i spróbuj zapalić, oczywiście najpierw naładować aku. Musi pompa paliwa być sprawna.

Może masz gdzieś do podmiany moduł zapłonowy ze sprawnego podobnego autka?

Na wierzchu może być iskra a w cylindrze już nie.

Edytowane przez bad
korekta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yamaha95

Sprawdznie rozrządu to już jest ostatnia

 

Wyciągnij bezpiecznik od lpg i spróbuj zapalić, oczywiście najpierw naładować aku. Musi pompa paliwa być sprawna.

Może masz gdzieś do podmiany moduł zapłonowy ze sprawnego podobnego autka?

Na wierzchu może być iskra a w cylindrze już nie .

 

 

 

 

 

 

 

Miałeś juz takie problemy z gazem że to mi sugerujesz ?? Corsa to jest mój piewszy samochód zawsze jeździłem na motocyklach ... zawsze bez lpg heheh Co do cewki zapłonowej raczej musiał bym kupić nawet na szrocie ale jeśli cewka daje iskrę przewód nie ma przebicia czemu mam ja podejrzewać ? Co do rozrządu sprawdze go w sobote i dam znać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem tak w w samochodzie ze zwykłą instalacją lpg. Można było aku nie jeden zakręcić na śmierć i nic, nawet na zaciąg nie zawsze złapał.

Jak ci zapali normalnie na beni (lpg bez bezpiecznika) i nic się nie będzie działo to u gazownika trzeba przegląd zrobić bo coś z instalacją jest nie tak.


A co do cewki - wydaje mi się że masz moduł zapłonowy, a ten może być właśnie tak uszkodzony (elektronika), dlatego piszę o podmianie żeby nie kupować jak jest sprawna.

Piszesz że wymieniłeś czujnik wału - ople nie lubią za bardzo zamienników (na forum jest mnóstwo wiadomości na ten temat) więc porównaj z tym co był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności