Skocz do zawartości

Lusterko zewnętrzne. Jakie jest tam szkło?


Gość Tumak5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich tu obecnych.

Jestem nowym posiadaczem Opla Sintry. Samochód oczywiście rewelacja :spoko:

Dziś jechał jakiś dziad i uderzył w moje zewnętrzne lusterko. Oczywiście zrobił się pająk, ale nic więcej raczej się nie stało.

Chcę kupić sobie taki wkład tylko nie wiem jakie to lusterko oryginalnie jest, to znaczy czy jest płaskie, sferyczn, czy asferyczne?

Czy ktoś może mi powiedzieć, a może doradzić?

Ponoć sferyczne jest super, ale nigdy z niego nie korzystałem. Co myślicie?

 

Pozdrowionka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w gronie.

Akurat u mnie poszła obudowa więc byłem zmuszony kupić całe, używka za 50zł ze zwykłą płaską szybką.

No więc ja ci proponuje przy zakupie samego wkładu zakup asferycznego, dlatego że jednak nasze samochodziki mają sporą martwą strefę.

Jak dużo gonisz po mieście to myślę że jest dobre rozwiązanie. Jeszcze zwróć uwagę na to czy jest z grzałką i wkładką montażową. Z tego co wiem koszt takiego to wydatek ok 100zł. ale warto.

Dlaczego doradzam zakup kompletnego bo dość często mata grzewcza się uszkadza przy demontażu, ale to według twojego uznania.

Na kawę i ciastko zapraszam do pogaduch - tu http://forum.opel24.com/topic/36124-sintra-pogaduchy/page-2090?do=findComment&comment=571830

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polelecasz Rafale żebym zakupił coś takiego ? http://allegro.pl/lewe-szklo-grzalka-chevrolet-venture-lusterko-109-i5067198514.html

Tylko że onin mają to lustro sferyczne...

 

Jutro postaram się rozebrać wkład tego lusterka i zobaczę jak z demontarzem tej grzałki.

 

Pozdrowionka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja go wkleiłem dla przykładu, zadzwoń do nich - to może ci coś konkretnego zaproponują, to akurat jest już podklejone z grzałką i lewe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Zobaczymy jutro co będzie się działo po demontażu.

Lusterko rozebrane.

Odkleiłem część plastikową - montażową, ale grzałki od rozbitego lustra już nie. Można to zrobić, ale nie chciało mi się z tym babrać bo koszty poniesie koleś który mi to lusterko tak naprawdę rozbił.

Kupię lustro z grzałką to co podałem w linku i spokojnie sobie wkleję :-)

 

Dam znać jak wyszło.

Edytowane przez silvo44
poprawiłem ort.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadmienię że oryginalnie, przynajmniej w mojej Sintrze, szkła lusterek są asferyczne...

A więc lusterko osadzone...

Sprawa pozornie tylko prosta, bo ...

Zakupiłem szkło z matą podgrzewania z linku powyżej i przyszło do mnie po pierwsze z pinami do podłączenia w innym miejscu niż oryginalnie i musiałem dziury wiercić. a po drugie nie wycięte na wymiar wkładu (kształtem bardzo zbliżone, ale się nie mieściło). Więc wkład z nowymi już dziurami musiałem jeszcze przyciąć.

Ogólnie nie wyszło źle, ale nieco trzeba było się namęczyć.

Rozmawiałem ze sprzedającym i powiedział mi, że jeszcze nikt nie reklamował tego lustra i mogę odesłać to poszukają innego i żebym odrysował kształt wkładu i trwało by to jeszcze tydzień, albo i dwa.

Jestem rozgoryczony sprzedawcami w tym kraju. Co drugi chce Ciebie zrobić na kasę, albo wciska ci jakieś dziadostwo mówiąc, że to jest super dobre.

 

ale się uniosłem :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiemy gdzie nie zamawiać.

A na poważnie wielu sprzedawców myli nasze autka z innymi i stąd problem, amerykańskie bliźniaki mają takie same, a te to pewnie od jakiegoś chińczyka pochodzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności