Skocz do zawartości

Nie odpala, mryga check ...dziwna sytuacja


Gość bednar_skc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bednar_skc

Witam,

Mam problem dzis rano Sintra odmówiła posłuszeństwa...

Mianowicie, krecił rozrusznik torszke trzeszczal ale krecił dlugo i nie odpalila.

sprawdziłem napięcie wyniosło 10V, podłaczyłem kable drugie auto i nic....

 

rozrusznik padl...jest tylko świst...

 

Po czym postanowiłem zapiąć go na linke....ciągnięcie nie pomogło w odpaleniu :/

 

Cały czas na zapłonie mryga check...posiadam kabel OBD 2... lecz jak go podłącze nie widze wogóle połaczenia z PC...

 

doradzi ktoś co z tym fantem zrobić...bo wymiana rozrusznika nie pomoże....

 

da sie inaczej odczytać błędy niż tylko kablem??

 

wogole nie mam pojęcia co z tym zrobic ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekhood

Sprawdź obecność paliwa na listwie. Spróbuj odpalić i potem wciśnij zaworek na listwie, czy coś poleci. Od tego bym zaczął.


Kody błędów spróbuj zczytać na zworkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne coś z immo jak kontrolka ciągle mruga. Jak masz zapasowy kluczyk to spróbuj nim.

Szukaj kogoś z porządnym sprzętem diagnostycznym. Tanie interfejsy nie łączą się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bednar_skc

Dowiedziałem się od szwagierki że zgubiła kluczyk i na zapasowym nei chce odpalic...takze bardzo mozliwe ze immo...

 

i co teraz zrobic jak nie znajdzie??


Sprawdź obecność paliwa na listwie. Spróbuj odpalić i potem wciśnij zaworek na listwie, czy coś poleci. Od tego bym zaczął.


Kody błędów spróbuj zczytać na zworkę.

a gdzie znalezc ten zaworek? czy paliwo powinno leciec juz na zaplonie? poniewaz go teraz nie odpale bo padl rozrusznik...

 

i jeszcze pytanie jak slychac go a nie lapie zębatka do padl będiks? slychac tylko jak silniczek od rozrusznika chodzi....i zadnej reakcji

Edytowane przez bednar_skc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie znalezc ten zaworek? czy paliwo powinno leciec juz na zaplonie? poniewaz go teraz nie odpale bo padl rozrusznik...

 

i jeszcze pytanie jak slychac go a nie lapie zębatka do padl będiks? slychac tylko jak silniczek od rozrusznika chodzi....i zadnej reakcji

Na listwie paliwowej jest czarna czapeczka jak przy kole, ( na zdjęciu w kółku ).

post-22355-0-68374700-1424275195_thumb.jpg

Dobrze myślisz, jak silnik rozrusznika pracuje a nie zazębia z kołem zamachowym to przynajmniej bendiks.

Jak nie ma oryginalnego kluczyka z pestką od imo to nie zapali, więc szkoda szukać innej przyczyny.

W zapasowym kluczu nie ma pestki??

Szukaj kogoś kto dorabia klucze i programuje pestki (bywają mobilni).

Powinno być ciśnienie, pompa paliwa załącza się jak rozrusznik kręci silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności skorzystaj z ASO aby zaprogramować kluczyk kluczyk. Jak masz carpassa to będzie trochę taniej.

 

Zaworek masz za pokrywą zaworów, zauważysz bez problemu. ale w tej sytuacji nie jest to sprawdzanie potrzebne.

 

Spróbuj jeszcze trochę przepchnąć auto na włączonym biegu aby wal korbowy lekko obrócił się i wtedy spróbuj zakręcić rozrusznikiem.

Jak nie pomoże to musisz go niestety wymontować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej znaleźć oryginał i dorobić z programowaniem pestki (140 - 170 ceny z różnych firm dorabiających klucze), ale programowanie dopiero na drugi dzień mi proponowano.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekhood

 

 

i jeszcze pytanie jak slychac go a nie lapie zębatka do padl będiks? slychac tylko jak silniczek od rozrusznika chodzi....i zadnej reakcji

Bardziej elektromagnes padnięty. Nie dociąga bendiksa do wieńca koła zamachowego i nie zazębia. Przy próbie zapłonu słychać głośne "TYK" ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bednar_skc

Bardziej elektromagnes padnięty. Nie dociąga bendiksa do wieńca koła zamachowego i nie zazębia. Przy próbie zapłonu słychać głośne "TYK" ?

nie slychac tyk tyk...tylko jakby sam silniczek elektryczny i to napewno rozrosznik...

 

a akumulator moze nei naladowany ale z innego auta tez nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności