Skocz do zawartości

vivaro 2014r. 115KM strasznie duże spalanie!


Gość milord

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem 5 Opli Vivaro Osobowe (wszystkie od nowości) i w końcu pojawił się dziwny problem...

 

Problem dotyczy:

Opel Vivaro blaszak odkupiony z salonu (jeździł jako demo) pół roczny z przebiegiem 2tyś kilometrów.

 

1Problem

Spalanie średnie przy prędkości około 140km/h wynosi 12,5-13L (litrażowane), komputer pokazuje około 9,8L/100KM

Zaznaczę że przy jeździe miejskiej ŚREDNIE spalanie wynosi około 7L

(na serwisie nie znaleźli żadnych błędów więc nic z tym nie zrobią)

pozostałe busy z tego rocznika zakupione jako osobowe mają spalanie około 9L/100KM

 

jedyne co udało mi się zauważyć to ma bardzo mocne przyśpieszenie i inne prędkości przy tych samych obrotach w porównaniu do innego auta. ale nie wiem czy aż taka różnica powinna być...

 

2Problem

jakiś czas temu przestała się wyświetlać zielona kontrolka SHIFT informująca o zmianie biegów.

(na serwisie też nie pokazuje błędu, podczas wymuszonego wywoływania wyświetla się prawidłowo i nie mogą tego naprawić). Obecnie wysłano problem do centrali i ciągle czekam na odpowiedź

 

Podam numer

VIN: W0LFB1B1EV....

skrzynia biegów: PF6024/c133556

 

 

.................

już znam numer skrzyni pozostałych samochodów

PF6026 8201129037

 

czy ktoś zna różnice przełożeń skrzyń biegów w vivaro?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to nowe, rocznik 2014 2.0 114KM dokładnie

niestety wciąż brak jakich kolwiek informacji dodatkowych, chyba jestem zmuszony do przekładki skrzyni biegów z jednego auta do drugiego i sprawdzenia czy coś się zmini... :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gajosmix

To nie jest duuże spalanie a spalanie w normie.

Przy dużych prędkościach (pow 130 km/h) te auto tyle pali.

mam 2014 r., nowe z salonu w wersji L2 kombi i to norma.

Miasto to ok., 10 L pomimo , że ten (nieudany zresztą ) komputerek wskazuje inaczej. I nawet pomimo tego, że zmieniasz biegi wg., wskazań komputera (eco jazda). Folderowe spalanie to pic na wodę fotomontaż...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności