Skocz do zawartości

Zmiana CD30 na CD30mp3 trochę inaczej


Gość dzidek23

Rekomendowane odpowiedzi

Dzidek23, dzięki za tutorial.

Ja dziś wymieniałem w mojej Zafirze CD30 na CD30MP3 i wszystko działa że aż miło.

Kupiłem na Allegro za 60zł CD30MP3 w idealnym stanie w takiej samej kolorystyce jak moje. Zamiast wziąć z niego napęd CD, to podmieniłem tylko całą płytę główną na tą z mojego CD30.

W związku z tym mam front ze znaczkiem CD30MP3 oraz przycisk CD/MP3.

Jak będziecie chcieli, mogę wstawić zdjęcia.

Jeszce raz dzięki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Bardzo ciekawe!

Instrukcja dotyczy radioodbiorników Grundig-Delphi, czy jest szansa, że taki sam numer przejdzie z radiem Blaupunkt? Próbował ktoś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo ciekawe!

Instrukcja dotyczy radioodbiorników Grundig-Delphi, czy jest szansa, że taki sam numer przejdzie z radiem Blaupunkt? Próbował ktoś?

 

To odpowiadam sam sobie, może komuś się przyda: w przypadku radia Blaupunkt nie jest możliwa taka podmiana. Napędy CD są dokładnie takie same, różnica jest na płytce drukowanej, która fizycznie też jest taka sama, ale w przypadku radia z obsługą MP3 jest wlutowanych nieco więcej elementów elektronicznych (min. dekoder MPEG). Podmiana napędu nic nie daje. Kupiłem okazyjnie radio z uszkodzonym panelem i planem wymiany środka ale w końcu wymieniłem panel, co okazało się bardzo łatwe.

 

Przy okazji, jakie powinny być ustawione CODE INDEX i AUDIO INDEX dla CD30 MP3 Balupunkta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, jakie powinny być ustawione CODE INDEX i AUDIO INDEX dla CD30 MP3 Balupunkta?

Znowu sam sobie, znowu może komuś się przyda. Trafiłem na stronę, na której zebrane są indeksy radioodtwarzaczy w astrah:

 

https://tech2.guru/astra-h-radios-code-index/

 

Dla mojej wersji 0x0201 powinno być 002 (code index) i 022 (audio index). Z tej strony wynika, że popularny audio index 024 jest do budy typu VAN. Nie wiem jaka jest różnica. Być może chodzi o liczbę, moc lub rozmieszczenie głośników.

Edytowane przez gloomy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość motykami

Witajcie.

 

Sposób na nietypową przeróbkę CD30 na CD30MP3 - Blaupunkt!

 

Tak jak koledzy wcześniej pisali w przypadku Blaupunkta radia CD30 od CD30MP3 różnią się brakiem wlutowanych scalaków od dekodera MPEG w wersji bez MP3, napędy są identyczne.

Metodą na tanią i łatwą przeróbkę jest skopiowanie EEPROMu z wersji CD30 do CD30MP3.

 

Posiadałem oryginalnie radio CD30 które jest zalogowane do samochodu, zakupiłem niewylogowane CD30MP3 - za śmieszne pieniądze (30zł).

W radiu jest kość EEPROM 95640 - szeregowy eeprom z SPI (to samo co 25640).

Starą kość z działającego radia wylutowałem, sczytałem jej zawartość programatorem (najprostszy programator równoległy na port LPT do PonyProga, składa się z 4 rezystorów i kondensatora):

efdda675204bf66amed.jpg

Następnie tym samym programatorem wrzuciłem zawartość do kości w nowym radiu CD30MP3, i wlutowałem kość z powrotem do radia.

 

Jeśli ktoś nie chce się bawić w programator, to wystarczy też po prostu przelutować kość EEPROMu z zalogowanego CD30 do CD30MP3 - nie trzeba nic programować.

 

Finalnie otrzymałem radio CD30MP3 które jest zalogowane do samochodu i jest wierną kopią starego CD30 (nawet zapisane wcześniej stacje radiowe przeszły do nowego radia).

Polecam tą alternatywną metodę, wychodzi taniej i jak dla mnie szybciej. Nie potrzeba OPComa, nie trzeba bawić się w logowanie/wylogowanie, a dodatkowo można użyć taniego radia nie wylogowanego. No i zupełnie gratis mam 2 radia które są zalogowane do samochodu - mogę je w dowolnej chwili podmienić i działają od kopa.

 

Pozdrawiam, motykami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

 

Jeśli ktoś nie chce się bawić w programator, to wystarczy też po prostu przelutować kość EEPROMu z zalogowanego CD30 do CD30MP3 - nie trzeba nic programować.


Witam, czy eeprom można przekładać pomiędzy grundig a blaupunkt?

Przykładowo z cd30mp3 grundig do cd30 mp3 blaupunkt?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, czy eeprom można przekładać pomiędzy grundig a blaupunkt?

 

Przykładowo z cd30mp3 grundig do cd30 mp3 blaupunkt?

 

Pozdrawiam

 

Raczej nie ma takiej możliwości, nie sprawdzałem tego ale jestem praktycznie pewien że się nie uda.

 

Radia Grundiga i Blaupunkta to kompletnie oddzielne i samodzielne konstrukcje, są to jakby 2 różne urządzenia które mają taki sam wygląd, tą samą funkcjonalność i te same kompatybilne podłączenie. Środek był jednak projektowany oddzielnie przez obie firmy, wątpię żeby dogadywali się co do umieszczenia danych w eepromie. Nie wiem nawet czy tam są takie same kości EEPROM a już co do zawartości to musiał by to być niesamowity zbieg okoliczności żeby w tej samej komórce pamięci zapisywali tą samą informację.

 

Pozdrawiam, Motyka Michał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Raczej nie ma takiej możliwości, nie sprawdzałem tego ale jestem praktycznie pewien że się nie uda.

 

Radia Grundiga i Blaupunkta to kompletnie oddzielne i samodzielne konstrukcje, są to jakby 2 różne urządzenia które mają taki sam wygląd, tą samą funkcjonalność i te same kompatybilne podłączenie. Środek był jednak projektowany oddzielnie przez obie firmy, wątpię żeby dogadywali się co do umieszczenia danych w eepromie. Nie wiem nawet czy tam są takie same kości EEPROM a już co do zawartości to musiał by to być niesamowity zbieg okoliczności żeby w tej samej komórce pamięci zapisywali tą samą informację.

 

Pozdrawiam, Motyka Michał.

Ok dzięki, potwierdzasz to co odpisano mi na elektrodzie, a czy kolega orientuje się czy takie radio cd30 mp3 grundig ma wyjście +12V, takie do sterowania wzmacniaczem, ewentualnie czy ma +12 V zasilanie anteny (jeżeli tak to czy to napięcie pojawia się podczas słuchania tylko tunera, czy też podczas uruchomienia CD)

Z tego co wyszukałem w necie to nie ma;/

Ale skoro kolega rozbierał już to radyjko to może bardziej się orjentuje.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim. Na początku chciałbym się z Wami przywitać, nazywam się Kamil, od niedawna jestem właścicielem astry H. Mam pytanie odnośnie wylutowania i zamiany epromów w radiach. Czy po takiej operacji, CD30 mp3 z AUX nie straci tej funkcji? Chciałbym też się dowiedzieć, gdzie jest zlokalizowany ten eprom, najlepiej zaznaczony na zdjęciu. Mam radio CD30 (w aucie oryginalne) i CD30 mp3 (ponoć wylogowane, ale bez przycisku BC i ok). Chciałbym wymienić tę kość flash i wstawić panel czołowy z oryginalnego CD30. Oba radia to delphi grundig. Czy to zadziała? Pozdrawiam.


 

 

Edytowane przez shop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności