Skocz do zawartości

Przednie lampy


Gość RoaH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcę wyczyścić lampy przednie w mojej sintrze ponieważ w nocy bardzo słabo dają lampy.

Nasłuchałem się od innych znajomych co i jak, ale może zapytam ludzi którzy już to robili i znają się na tym.

Nie chcę tracić czasu na coś czego nie potrafię.

 

Tak więc co będzie potrzebne do spolerowania/czyszczenia lamp, jak to zrobić krok po kroku, aby efekt był super

podkreślam, że będę chciał zakupić nowe żarówki myślę o Philips lub Osram.

 

Ps. Jestem młodym sintromaniakiem (18 lat), dostałem po ojcu samochód i tak się do niego przywiązałem, że sprzedaż nie wchodzi w grę zbyt wygodny samochód. :D:kroli:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem Ci kolego, że nie wchodził bym w to....

Skutek będzie słabiuteńki.

Moje lampki są w opłakanym stanie (odchodzi srebrna powłoka odbłyśników), ale zamontowałem lampy na przekaźnikach i tylko to wchodzi w grę jako półśrodek... Efekt jest ogromny...

Nie chcesz tracić czasu na coś czego nie potrafisz, ale na mycie tych lamp to czasu ci nie szkoda?...

Poczytaj o tych przekaźnikach, to jest proste jak j......

Zrobiłem pomiary strat napięcia i ładowanie w moim samochodzie wynosiło 14,5V, a do lamp dochodziło niecałe 11v

Zaczniesz myć te lampy, rozklejać, albo płukać detergentami, powierzchnia z odbłyśnika ci zejdzie i dopiero będzie problem...

Nie chce Cię zniechęcać, umyj je, ale nie przyniesie to oczekiwanego efektu... będziesz musiał zrobić coś jeszcze. Jak nie przekaźniki to czyszczenie styków na całym obwodzie...

 

Zrobisz co chcesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja może się też wtrącę - Rafał ma racje, mycie i czyszczenie daje słaby wynik - chyba że masz już zakupione środki łącznie z lakierem do szkła (plastik).

Przekaźniki i ewentualnie nowe lampy dają efekt zadowalający, ja tak zrobiłem, wcześniej kupiłem nowe lampy (TYC - zamiennik) a po ok. 2 latach zamontowałem przekaźniki - przy podobnym ładowaniu jak pisze Rafał ja miałem na lewej lampie 11,5 V a na prawie 12,4V, czyszczenie styków niewiele poprawiły stan, a przekaźniki dają prąd taki jak z aku. W moim wypadku jest cała wiązka zrobiona do lamp nowa, przekaźnik dodatkowy ze styku 15 (prąd po załączeniu zapłonu i dalej na mijania i drogowe, łącznie 3 przekaźniki i 4 bezpieczniki). sterowanie dałem od przełącznika pod kierownicą a sygnał po zapłonie z przekaźnika pod kierownicą ( prąd do zapalniczek i innych po zapłonie styk 15).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem całkiem na łatwiznę. Sygnał do dwóch przekaźników wpiąłem z od razu z przewodów od żarówki H4, jeden do krótkich, a drugi od długich świateł. Zasilanie oczywiście ze śruby obok skrzynki bezpieczników i zostało już tylko przeciągnąć przewody do drugiej lampy i to wszystko. Masy to tylko króciutkie przewody z blacharki do lamp. Szkoda że zdjęć nie zrobiłem bo fajnie mi to wyszło.

Za wszystko wyszło mnie 50zł z kablami, spinkami itd., a kupowałem w mieścinie koło mnie. Przez internet wyszło by taniej. żadnych gniazd H4, tylko szersze spinki i od razu na żarówki. Na to koszulka termokurczliwa.

Pewnie są tacy co by mnie za druciarstwo ganili, ale dla mnie tak ma być :) i jest super.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności