Skocz do zawartości

Sintra 2.2 16V telepanie silnika na gazie


Gość Tkurde

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiców. Jest to mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość.

Problem w mojej sintrze to - nierówna praca silnika po przełączeniu na gaz. Krótki opis Zaczynamy od benzyny i tu wszystko jest ok, ale kiedy po przełączeniu na gaz silnik nierówno pracuje, szarpanie, brak mu mocy ( wydaje mi się że niepali na wszystkie cylindry, czasem zapala się kontrolka silnika check ) Był pewien czas gdy wystarczyło że pożądnie przegazowałem ( obroty około 6 tyś ) i wszystko wracało do normy. Ale teraz od kilku dni przegazówka niepomaga. Muszę się tak chwilę pomęczyć tzn. do wyłączenia silnika, kiedy ponownie uruchomię silnik wszystko jest już wtedy ok i po przełączeniu na gaz problemu brak. Wymieniałem układ wydechowy i to na kilka dni pomogło, jednak wraca to co było - padaczka. Świece i przewody były wymieniane, jednak wymienię na nowe jeszcze raz. Proszę o pomoc, może ktoś się spotkał z takim problemem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz STAGA to mamy kompa do podłączenia sie i sprawdzenia co mu dolega :)... jak nie masz też coś może się wymyśli ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jak pamiętam to landi renzo, zakładana w nagaz łódź. w tym roku minęło jej już 10 latek, wtryski czarne med 65


dziękuję za odpowiedzi, pewnie niepozostanie mi nic innego jak udać się do gazownika. Tylko znadź tu dobergo gazwonika, a nie tylko takiego który się zna tylko na kieszeni klienta - przepraszam taka rygresja


dziękuję GregWPR poczytam na forum, może uda mi się coś ustalić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tkurde - popytaj Oli i Maćka, na pewno pomogą i są z twojego terenu, oprócz tego masz tam mocną ekipę sintrowców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega się nie wyłamie to służymy pomocą. W kwestii starszych instalacji będzie ciężko ale cała reszta bolączek Sintr jest do zroboienia.

Gossu ma znajomych od gazu w Łodzi. Może podrzuci kontakt :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Po kilku dniach i samotnej walce, musiałem skożystać z podłączenia pod komputer. I co jest najdziwniejsze niepojawił się żaden błąd. Ciekawszą kwestią jest to, gdy gazownik podłączył się pod komputer gazu to pokazały się chyba 2 błedy. Jeden to błąd wtrysku benzyny na 4 cylindrze i to on może być powodem mojej bolączki. Wykasowanie błedu pomogło do chwili zakończenia jazdy tego samego dnia. Kolejny dzień sytuacja się znów powtarza. Jutro jak dam radę podjadę by sprawdzić czy pojawiły się te same błedy odnośnie wtrysku 4 cylindra i coś jeszcze, tylko niebardzo pamiętam jaki. Więc zamiast gazu, pierw muszę powalczyć z błędami na wtryskach paliwowych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności