Skocz do zawartości

Przekaźnik GM 90191753 PA66-GF30


Gość Parker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam za co odpowiada przekaźnik znajdujący się w puszce przekaźników pod maską od strony kierowcy, 1 od podszybia. tam są cztery mi chodzi o czarny są jeszcze trzy zielone. Nie mogę się doszukać schematu w internecie. Jego oznaczenia to:

GM 90191753 PA66-GF30

Edytowane przez Parker

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz klimatyzację ? Jeśli tak to jeden przekaźnik jest od sprzęgła kompresora a pozostałe od wentylatora klimatyzacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko nie mogę odpalić corsiny a pstryka ten przekaźnik pod maską, i robi się zwarcie gdzieś za poduszką pasażera po przekręceniu kluczyka. Zauważyłem też że ten przekaźnik o którym mowa jest chyba przepalony. Wcześniej pstrykał przekaźnik od pompy paliwa wymieniłem było ok. Kręcę samochód prąd jest wszystko ok tylko się robi spięcie za poduszką pasażera i nie chce mi odpalić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem schowek i za schowkiem z prawej strony znalazłem jeszcze przekaźniki, to one dawały ten dźwięk który próbowałem opisać (zwarcie). Podczas odpalania nie słychać żadnej reakcji pod maską (samochód nie kręci) za to pstryka czarny przekaźnik pod maską i przekaźnik pompy paliwa oraz następuje jakby zwarcie przekaźnika pompy paliwa i tego pomarańczowego na zdjęciach na zmianę albo równocześnie, nie ma żadnego dymu iskier niczego. Jedyne co to w czasie gdy to się dzieje strasznie przygasa światło w aucie i kontrolki jakby prądu nie było ale jak cofne kluczyk jest wszystko ok. Czy to mogła mi paść pompa paliwa? wcześniej samochód gasł mi podczas jazdy przed tym szarpał i zawsze towarzyszyło temu pstrykanie przekaźnika pompy paliwa wymieniłem go ale nic to nie dało jak widać teraz wogóle nie mogę auta odpalić. Wcześniej problem z odpalaniem był tylko w zimne wilgotne dni jeżeli jest to możliwe to proszę o pomoc załączam zdjęcia.

post-45146-0-76857100-1427997887_thumb.jpg

post-45146-0-11756500-1427997897_thumb.jpg

post-45146-0-32759500-1427997916_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy to mogła mi paść pompa paliwa?

Pompę sprawdź tak jak to opisywałem w tym temacie http://forum.opel24.com/topic/63762-astra-kreci-ale-nie-pali-kod-p0351-sprawdzenie-cewki/?p=506543

 

Nie masz zwarcia tylko chyba któryś przekaźnik brzęczy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ten fioletowy od pompy paliwa (przy nogach pasażera) I ten pomarańczowy (wcześniej też był chyba fioletowy) plus pod maską ten o którym zaczynałem temat czarny. Postaram się ją sprawdzić druga do mnie jedzie znajomy akurat miał po swojej corsie podmienie i sprawdzę dzięki za instrukcje ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziwna sprawa pompa działa samochód nie pali dalej... Był mechanik z elektrykiem posprawdzali i niestety nic. Dzisiaj zabrali go na warsztat mają podpiąć pod komputer i sprawdzać z komputerem. Co ciekawe okazało się że samochód miał kiedyś immobilizer... Trudno określić czy to wina jakiegoś czujnika czy coś z instalacją eletryczną. Aha no i jeszcze w samochodzie coś było wcześniej chyba grzebane bo wszędzie zgrabnie kable podoczepianie na "trytytki"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności