Skocz do zawartości

Czy silnik x22xe to silnik "wolnoobrotowy"?


Gość Migel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

W pogaduchach cosik już napisałem na swój temat,a teraz do rzeczy.... Mam też swifta i normalne obroty do stałej jazdy po prostej drodze to 2000 a zmiana biegu przy 2500-2700.

Od wczoraj jeżdżę sintrą i jest zdecydowanie inaczej.Sprzedający napomknął coś o tym,że ten silnik jest wolnoobrotowy.Kurcze-nie wiem na jakich obrotach jeździć i zmieniać biegi by nie zarzynać auta.Może ktoś by skrobnął coś w temacie.W sintrze jak jest 2000obr to silnik brzmi jak 2500obr w swifcie i mam odruch zmiany biegu.hehe proszę o pomoc bym nie zamulił sintry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

 

Nie potrafisz się wsłuchać w obroty i tak dobierać biegi aby podczas ich zmiany wskazówka obrotomierza nie latała na boki jak kiedyś wskazówka prędkościomierza w Syrenie?.Chodzi mi o to aby podczas zmiany biegów nie powodować nagłych spadków albo wzrostów obrotów silnika.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natan.Jestem muzykiem,słuch mam w najlepszym porządku.Pytam o charakterystykę tego silnika i optymalny zakres obrótów do normalnej jazdy,bo narazie jeszcze go nie czuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale Ci się nie dziwię,że nie czujesz auta jak jesteś jego nowym nabywcą.To żadna filozofia jest.Kilka dni i obczaisz temat.Zmieniaj biegi tak aby przy zapiętym nowym biegu auto nie muliło tylko normalnie przyspieszało.Hehe...zmień sobie jak chcesz w profilu nadwozie...tam nie chodzi o jego "kolur" :-D .

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

 

"

Witam, do jazdy po mieście to raczej mało ekonomiczne auto.

Spacerowo można jeździć z obrotami 1500. Optymalne obroty to 2-3 tyś

Jak na niższym biegu przeciągniesz obroty do 4-5 tyś to też nic się nie stanie, poza małym wirem w zbiorniku :-) "

 

Czyli tak jak teraz jeżdżę 1800-2000obr jest git i nie ma co piany bić w temacie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhy. Tak jak Natan pisze - sam musisz obczaić swoje autko.

Sintra ma długą skrzynie więc nie jest to do końca takie proste. Sam teraz jakoś na to nie zwracam uwagi ale jak siądę do innego autka jakoś też potrzebuję chwili by zmienić ustawienia w swoim " komie" pod inne autko.

Nie do końca jest jak piszesz z tymi wirami w baku, owszem można dużo w niej spalić ale te motorki chętnie pracują na wysokich obrotach i wcale nie muszą zamulać prawego pasa pustosząc bak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytowałem starszą wypowiedź nocnego ducha,którą znalazłem przez google.Panowie dziękuję za odpowiedzi.Jutro obdzwaniam i umawiam się na wizyty u blacharza/lakiernika,mechanika i tłumikarza.Chcę wszystko zrobić na tip top by cieszyć się zadbanym wizualnie i w świetnym stanie technicznym "sintrolotem" ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymanie obrotów poniżej 2tys to jest zamulanie silnika spalanie wcale nie jest mniejsze a obciazasz silnik oscyluj między 2 a3 ty sie i będzie git

Czwarty bieg w mieście traktuj jak 5tke w innym aucie

Sprawdzałem kiedyś sintra na 4tym biegu przy 50km/h ma obroty 1400 a tak nie wolno jeździć bo zarzniesz silnik i spalanie za duże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAGTRONIX właśnie o to chodzi,w sintrze na "3" jest 2000obr i 60km w swifcie to samo jest na "4".Będę zwracał póki co na obrotomierz aż się nauczę jeździć na "słuch".

 

Dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności