Skocz do zawartości

Z16XE kodowanie


Gość Kwicol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie odnośnie sterownika.Stary sie spalił że zero reakcji i nie można się z nim połączyć.Kupiłem zestaw z anglika (pastylka,immo.sterownik) taki sam po numerach jak był oryginalny po numerach.Czy teraz muszę go jakoś zgrać z modułem nadwozia i licznikiem (po podmianie wszystkiego miga pomarańczowa kontrtolka samochodu z kluczem i błędy z immo.Sterownik jest nie wylogowany raczej.Czo opcom pomoże lub tech2?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć kody i resztę do zestawu,czyli moduł nadwozia i licznik.Dopiero wylogowujesz wszystko,potem przekładasz swoje części i logujesz inny sterownik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.Kod immo (security) z samochodu nawet jeżeli nie masz karty car-pass odczytasz opcomem.Tym kodem wylogujesz BCM i zegary.

Z zestawu który który kupiłeś musisz wyciągnąć kod immo, chyba że został wylogowany.Każdy porządny elektronik samochodowy ma sprzęt żeby odzyskać kod z ECU.

Zakładasz zestaw do samochodu resetujesz ECU i immo i wszystko dopisujesz do kupy kodem z auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.Kod immo (security) z samochodu nawet jeżeli nie masz karty car-pass odczytasz opcomem.Tym kodem wylogujesz BCM i zegary.

Z zestawu który który kupiłeś musisz wyciągnąć kod immo, chyba że został wylogowany.Każdy porządny elektronik samochodowy ma sprzęt żeby odzyskać kod z ECU.

Zakładasz zestaw do samochodu resetujesz ECU i immo i wszystko dopisujesz do kupy kodem z auta.

Poproś gościa od którego kupiłeś zestaw o licznik z tego auta bo w liczniku jest kod do odczytania opcomem. Jeżeli nie będziesz tego miał to nie ma problemu tak jak kolega pisze dobry elektronik samochodowy i nie ma problemu wystarczy tylko sterownik bez immo i modułu wszystko zgra ze sobą. Atak prawdę mówiąc to nawet nr sterownika nie muszą być te same byle był z merivy z tym samym silnikiem, przerabiałem ten temat więc wiem na 100%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szybciej wyciągnąć kod z aso lub z immo, wylogować i zalogować sam sterownik do auta?

 

Aso nie poda kodów po samym VIN-ie bez dokumentów auta.

Z puchy czy ECU to już wszystko jedno, kto co woli.Z ecu jednak łatwiej, na stole można poczytac taki sterownik, 5 minut roboty : SMILE :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności