Skocz do zawartości

Corsa D... kupic pierscienie centrujace?


Gość kanik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar zakupic felgi.

Takie dane sa podane na aukcji:

Rozmiar 15 "
Szerokość 6,5 "
ET 38
Rozstaw otworów 4x100 oraz 4x108

 

Czy powinienem kupic pierścien centrujący? Chyba że z tych danych nie ma możliwości dowiedziec sie czy kupic taki pierscien, to prosze powiedziec o co mam zapytac sprzedajacego by wiedziec czy mam kupic taki pierscien.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

 

4x100 jest to ilość szpilek/rozstaw otworów.Dlaczego napisałeś dwa rozmiary rozstawów?.Pierwszy jest do CD.Skąd ten drugi ?.Pierścień centrujący należy zakładać jeżeli średnica otworu centralnego w feldze jest minimalnie większa od średnicy na piaście koła.I tylko w takim przypadku.Zakładając bez pierścienia idzie zbyt duże punktowe obciążenie na szpilki co po jakimś czasie może spowodować,że koło w samochodzie....może Cię wyprzedzić.

Edytowane przez Natan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi mają dwa rozstawy śrub :)

A co do pierscieni, czyli musze sie dowiedziec od wlascicicela felg, jaka jest średnica otworu centralnego? Tak? Ta ifnormacja jest podana na feldze, czy to dopiero jakos przy montazu dopiero wychodzi?

CORSA D jaka ma srednice na piascie, skad moge sie tego dowiedziec?

 

Przepraszam za pytania, ale nie jestem az takim moto fanem, a forum po to jest zeby pomoc ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dlaczego napisałeś dwa rozmiary rozstawów?

Bo są felgi, które mają więcej niż 4 czy 5 otworów i pasują do aut o dwóch różnych rozstawach śrub.

 

 

 

A co do pierscieni, czyli musze sie dowiedziec od wlascicicela felg, jaka jest średnica otworu centralnego? Tak? Ta ifnormacja jest podana na feldze, czy to dopiero jakos przy montazu dopiero wychodzi?

Tak, ta informacja powinna znajdować się na feldze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są felgi, które mają więcej niż 4 czy 5 otworów i pasują do aut o dwóch różnych rozstawach śrub.

 

 

 

 

Nie rozumiemy się.Kanik podał dwa rozstawy śrub 100/108 a obydwie fele na są 4 śruby.Dlatego coś mi tutaj nie pasowało.Zasugerowałem się tym,że znalazł aukcję z 4 felgami do CD z różnymi rozstawami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pogadaj z jakimś kumatym sprzedawcą tego typu części.

Jak wejdziesz na motointegrator.pl to tam po chwili wyskoczy Ci czat. Napisz tam gościowi na czym Ci zależy, pomoże Ci coś dobrać odpowiedniego.

To jest tak jak jedne z kolegów wyżej napisał, tego typu rzeczy dobiera się w zależności od tego jakie masz felgi.

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są felgi, które mają więcej niż 4 czy 5 otworów i pasują do aut o dwóch różnych rozstawach śrub.

 

Ja kupuje felgi, które mają 8 otworów : SMILE : 4 mają 108x a 4 sa na 100.

 

Obecnie mam koło ET40, 185/60/15R

A te felgi mają ET 38, patrzyłem na stonę:

opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon

 

I mogę wybrac zamiennik opon i wziąć np.

205/55R15 lub

225/50R15

Nie powinno być żadnych problemów?

Edytowane przez kanik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie rozumiemy się.Kanik podał dwa rozstawy śrub 100/108 a obydwie fele na są 4 śruby.Dlatego coś mi tutaj nie pasowało.Zasugerowałem się tym,że znalazł aukcję z 4 felgami do CD z różnymi rozstawami.

 

Właśnie nie rozumiesz, ale mnie i twórcy tematu :-) Zerknij na post wyżej. 8 otworów w feldze - można montować do aut 4x100 i 4x108.

 

Kanik 225 to za szeroka opona do takiego auta i felgi 15".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności