Skocz do zawartości

Zafira 1,8 - duże spalanie auta w mieście


Gość krystian78

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krystian78

Cześć

 

Od prawie 3 miesięcy posiadam zafirkę 1,8 140 KM.

Choć długu szukałem odpowiedniego diesla, w końcu wybrałem benzynę (jazda głównie w mieście + kilka wypadów "wczasowych" w ciągu roku).

Generalnie jestem zadowolony z tego wyboru.... gdyby nie spalanie auta w mieście.

 

Według komputera spalanie średnie (w cylku tylko miasto) - to wartość od 14,6 do 14,8 (oczywiście troszkę zawyża) - z obserwacji własnych pod dystrybutorem wychodzi mi troszkę mniej - około 14L.

 

Analizując zakup liczyłem się raczej z wartościami mniejszymi. Na różnych forach (w tym Waszym), a także na stronach z raportami spalania nie znalazłem raczej wartości wyższych niż 10-11.

Co może być przyczyną takiego dużego spalania?

Warunki jazdy:

- samochód ma przebieg ok. 3500 km,
- dom - praca (ok. 8 km) - po drodze zatrzymania na "wyrzucenie" dzieci -

- trasa - (droga do centrum miasta) - troszkę na miejskich drogach dwupasmowych, troszkę na jednopasmowych (wg znaków max. 50km/h),
- kilka skrzyżowań ze światłami (czasami trafiam na czerwone - jednak zazwyczaj wyjeżdzam ze skrzyżowania na pierwszym zielonym).
- korki miejskie raczej ograniczone,
- w drodze powrotnej kawałkiem drogi z jazdą nawet do 70km/h (V bieg),
- średnia prędkość wg komputera 20-21 km/h

- styl jazdy wydaje mi się raczej normalny... biegi zmieniam przy 2400-2500. Staram się również nie jeździć na obrotach mniej niż 1500-1700 (ale jednocześnie nie piłuję autka).
- Auto podczas każdego dłuższego postoju jest wyłączane.
- Klima działa na ok. 50 procent drogi.

Auto sprawdzone w ASO (żadnych błędów).
Panowie z ASO przegonili auto (prawdopodobnie poza miastem) - średnia prędkość 49km/h, spalanie 6,5

Poprzednie auto (meriva) na tej samej trasie paliło 8-8,5.

Co robię nie tak? Co mogę sprawdzić? Co wyeliminować?
Jak jeździć Zafirą, żeby nie paliła tak dużo?
pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto, które waży 1.5 tony nie będzie paliło 10 litrów w mieście. Kable wn i świece kiedy wymienione? Filtr powietrza, paliwa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wystarczyło zmniejszyć prędkośc średnią w mieście z 33 do 30 km/h i spalanie wzrosło o 1 litr. W dieslu miałem w mieście ok 9 litrów. Ty masz jeszcze mniejsze prędkości no i benzyna...

auto nowe więc musi się jeszcze ułożyć - spalanie powinno ci jeszcze o 1-2 litry spaść...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem że auto ma 3500 km przebiegu :) kable i świece jak i filtry odpadają. Być może tak jak pisze kicaj auto musi się ułożyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

Dzięki za odpowiedzi - sprawdzę faktycznie te "gorące koła"

 

A to co wczoraj zobaczyłem na wyświetlaczu. :rip:

123.jpg

 

Normalnie Witki opadają

Edytowane przez krystian78

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na wyświetlacz,tym bardziej,że pewnie co tankowanie go kasujesz a warunki drogowe za każdym razem są inne.Zatankuj do pełna,wyjeździj do końca,potem na tą samą stacje i do pełna w zbiornik.I po czymś takim można stwierdzić jakie jest spalanie.

 

A tak informacyjnie,to w Fordach nowych był program na dotarcie silnika.Miał zwiększona dawkę,a przy pierwszym przeglądzie przeprogramowywało się sterownik.Spalanie u kolegi spadło o 3 litry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

Nie patrz na wyświetlacz,tym bardziej,że pewnie co tankowanie go kasujesz a warunki drogowe za każdym razem są inne.Zatankuj do pełna,wyjeździj do końca,potem na tą samą stacje i do pełna w zbiornik.I po czymś takim można stwierdzić jakie jest spalanie.

 

A tak informacyjnie,to w Fordach nowych był program na dotarcie silnika.Miał zwiększona dawkę,a przy pierwszym przeglądzie przeprogramowywało się sterownik.Spalanie u kolegi spadło o 3 litry.

 

To wiem ;) - zresztą napisałem to w pierwszym poście..... za każdym razem wynik z komputera konfrontuje z wynikiem przy dystrybutorze (komp zawyża o ok. 0,7-08 l.) Chodzi mi jednak o to, że pojawiła się średnia 16,2 .... i to już wg mnie jest DUŻO...

moja Z18XER średnio 9.4 - 9.6 w mieście

jak to robisz, jaką masz średnią prędkość?

jaka to jest jazda przez miasto? (korki, skrzyżowania, długość trasy....)

 

ja nie mogę zejść poniżej 14L (realnie, wg tego co leję na stacji).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności