Skocz do zawartości

Zafira 1,8 - duże spalanie auta w mieście


Gość krystian78

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krystian78

Proszę o podawanie spalania wraz ze średnią prędkością oraz ew. stylem jazdy

 

Proszę o przeczytanie początku ... wszystko jest opisane w miarę dokładnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pracy mam 11 km w jedna stronę - świtatła x2; 1 rondo; kolejne 2 zatrzymania na STOPie.

Srednia predkość niewielka (jakieś 30km/h) po mieście jeżdzę max 60-70km/h, piątego biegu nie używam w mieście - głównie jeżdżę na trojce

biegi zmieniam przy 3000-3500rpm; ale gównie dlatego, żeby nie zabic KZFR; Klima w zależności od temp na zewnątrz - głównie przy powrocie

 

Zosia 2005rok, 121tys przebiegu

Edytowane przez gardi1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podawanie spalania wraz ze średnią prędkością oraz ew. stylem jazdy

Zośka 2006 gaz zatankowana na BP śr. 90 km/h -max 130 na ekspresówce 11,7 na SHELLU już 8,9 na mieście przy średniej 25 km/h od 8,5 do 10,1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj "najgorszy" przykład ze spritmonitor http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/678166.html

trochę zbliżony do tu podawanych wyników. Niestety bez prędkości średniej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krystian78

Dzięki za aktywność.

Ja jak na razie jeźdzę i obserwuję moje autko.

 

Mam nadzieję, iż "dotrze" się i spalanie spadnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej.

Dla wszystkich, którzy byli zainteresowani wątkiem..

 

po kilku miesiącach użytkowania Zafci spalanie się troszkę unormowało. W jeździe tylko w mieście komputer pokazuje 12,0- 12,4 (ale zawyża). Rzeczywiste odczyty przy tankowaniu są o ok. 0,6 - 0,7 l mniejsze (średnia prędkość na kompie ok 23-25 km/h).

 

Tak więc pali mi niecałe 12 l /100km - w stosunku do pierwszych tygodni zdecydowanie mniej, ale i tak nie udało mi się zejść poniżej 10l, jak to wskazują inni użytkownicy.

 

no cóż...... pozostało lać i jechać ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik potrzebuje sie dotrzeć .. i zawsze każdy z nich bedzie się tak zachwowywał .. i tu jest ukłon w kierunku tych wszystkich, którzy twierdza, że silniki docierane sa w fabrykach .. koń by sie usmiał :)

gdyby tak było .. to zafira kolegi od razu pokazywałaby te 11-12 litrów

 

masz racje .. lac i jeździć .. ale to jest to co ktos już pisał w tym temacie .. 1,5 tonowe auto niestety musi zjeść swoje .. zona jeździ Corsą D silnik 1.4 XER 100KM jeździ stylem podobny do Twojego .. 12 km do pracy .. kilka stopów, skrzyzowań itd. średnia prędkośc ma większą bo w granicach 35km/h .. ale spalanie na poziomie 9 litrów .. niestety masa robi swoje zwazywszy, że Corsa D wazy tyle co kiedys Astra G (II). I niestety masa robi swoje i przed tym nie uciekniemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności