Skocz do zawartości

Corsa b 1.2 16v - check engine.


Gość Terazniejszy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Terazniejszy

Witam.

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że podczas szybkiej jazdy, powyżej 110, zapala się kontrolka 'check engine'. Nie wpływa to na pracę silnika. Po zejściu z obrotów gaśnie.

Wczoraj zapaliła się i świeci już cały czas. Nie zauważyłem żadnego podejrzanego zachowania silnika. Pracuje jak dotychczas. Mam instalację gazową. Cóż to może być zatem? Dodam, że od jakiegoś czasu silnik po uruchomieniu jest słaby - pracuje równo, ale po dodaniu gazu - dławi się. Mija chwila i po nagrzaniu jest już w porządku.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba odczytać co powoduje zapalenie checka.

A tu poczytaj odnośnie błędów. - http://forum.opel24.com/forum/173-sam-naprawiam-elektryka/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marti82

Tak samo jest na paliwie i gazie powyżej 110km/h? czy tylko w paliwie a w gazie jest ok? jaki masz silnik? możesz podjechać na diagnostykę sprawdzić błędy, jeśli wyjdzie że błąd pochodzący od sondy lambda do sprawdzenia będzie Przepływomierz .....wymiany sondy nic nie pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Terazniejszy

Silnik 1.2 16V.

Teraz świeci cały czas, bez względu na to czy jadę na gazie, czy benzynie.

Wcześniej zapalało się po przekroczeniu 110 km na godzinę, jeżdżę na gazie, więc trudno nie wiem czy podobnie byłoby podczas jazdy na benzynie. Generalnie teraz mimo świecenia kontrolki nie czuć dziwnego zachowania silnika. No nic, trzeba będzie podjechać do mechanika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

Odczytaj błędy , może zadziałać metoda gaz-hamulec albo na zworkę . Wszystko opisane na forum . Droga na skróty to diagnostyka komputerowa .

Odczytaj błędy i napisz na forum .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Terazniejszy

Sprawdzę dziś metodę gaz-hamulec. Wie ktoś, czy ten sposób działa jest możliwy w tej wersji silnika? 1.2 16V, rok 2000. Która kontrolka miga w przypadku błędu? Rozumiem, że dzieje się to w sekwencjach, czyli np. 3 mrugnięcia - przerwa - 6 mrugnięć -przerwa - 2 mrugnięcia - przerwa - 7 mrugnięć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz co się do ciebie pisze, dałem ci sznurek do odczytu błędów, jak je czytać i kody błędów.

Nikt tu nie jest wróżką i na odległość ci nie pomorze.

Sam też musisz włożyć trochę wysiłku w końcu autko stoi u ciebie, my do niego nie mamy dostępu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Terazniejszy

Przecież podałem przykład i zapytanie, czy mruganie odbywa się w taki właśnie sposób - nie był to odczyt z mojego samochodu. To jasne, że jeśli uda mi się odczytać błyski, skorzystam z podanych przez Ciebie linków.

Pozdrawiam.

Niestety - metoda 'gaz-hamulec' nie działa w przypadku mojego samochodu. Jutro pojadę na diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności