Skocz do zawartości

Kontrolka świec żarowych nie zapala się po przekręceniu kluczyka


Gość szrot

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem vivaro 2.5 ctdi z 2004 roku po przekręceniu kluczyka nie zapala się nawet na chwilke kontrolka świec żarowych, sprawdziłem świece wszystkie były uszkodzone wymieniłem na nowe ale kontrolka cały czas się nie zapala i nie ma nan nih napięcia , jest lato dlatego samochód normalnie odpala.

Może ktoś miał podobny problem i zna sposób usunięcia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odepniesz czujnik temperatury zewnętrznej?

 

jutro spróbuję jak znajdę w którym miejscu można odpiąć.

Szukałem w necie ale wszystkie posty opisywały że kontrolka świeci się a munie jakby jej nie było .

Jeszce jedno co znaczy PW nigdy nie korzystałem z takich portali :(

Edytowane przez szrot

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P rywatna

W iadomosc

rzeczywiscie dziwne, kontrolka swiec sygnalizuje tylko usterki wiec normalnie zapala sie na sekunde i gasnie jezeli wszystko jest ok, w 2.5 jesli spalona jest nawet jedna swieca to kontrolka powinna swiecic caly czas

Kicaj w tym wechiqle sterowni bierze temp z wbudowanego czujnika ktory jest teoretycznie niewymienny

wydaje mi sie ze problem lezy w kablach lub liczniku z czego licznik mozesz sprawdzic przytrzymujac przycisk kasowania przebiegu i jednoczesnie przekrecajac kluczyk na zaplon, pojawia sie wtedy wszystkie aktywne kontrolki z wyjatkiem chamulca recznego jesli jest spuszczony

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem dziś termometr nad radiem nie działa nie pokazuje temperatury same kreski (można to jakoś naprawić )?

Super podpowiedz dzięki - sprawdzeniem licznika ,kontrolek jutro sprawdzę,


Patrzyłem dziś termometr nad radiem nie działa nie pokazuje temperatury same kreski (można to jakoś naprawić )?

Super podpowiedz dzięki - sprawdzeniem licznika ,kontrolek jutro sprawdzę,

Dziś sprawdziłem licznik przytrzymując przycisk kasowania przebiegu i jednocześnie przekręcając kluczyk na zapłonu i kontrolka od świec i kierunkowskazu się nie zapaliła .Czy można ją wymienić odkręciłem liczni ale wdaje mi się zabudowany?

Znacie dobrego mechanika i elektryka specjalizującego się w Oplu vivaro ŁÓDŹ ?

Edytowane przez szrot

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zmieniłem zegary i jest Ok dzięki Wojtek.

Co do termometru zewnętrznego przetarty kabelek (czujnik znajduje się po lewej stronie w zderzaku) .

Kupiłem vivaro złom jak ślepy i głuchy, w Radoszycach

Walczę teraz ze skrzynią buczy jak cholera i jeszcze jakieś kaskady w silniku cholerstwo drogie jak diabli.

Regenerował ktoś skrzynię w Plewiska/Poznań ul Polna ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaskady? Co masz na mysli? Masz najlebszy z mozliwych silnikow wiec zmien uszczelki dolotu i maske bedziesz podnosil by dolac plyn do spryskiwaczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaskady? Co masz na mysli? Masz najlebszy z mozliwych silnikow wiec zmien uszczelki dolotu i maske bedziesz podnosil by dolac plyn do spryskiwaczy

Kaskadowe koła rozrządu na wolnych obraotach chałasują jak diabli , (nie rozumię uszczelki dolotu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik Cie wkreca, tam sa kola ktore blokujesz z walkiem rozrzadu 3 srubami i jesli sie jedno chociaz poluzuje to masz w najlebszym wypadku zerwany pasek rozrzadu, w tym silniku zastosowano rowniez kola zebate ktore napedzaja pompe wody i pompe paliwa, mysle ze to one moga halasowac

Uszczelki dolotu czyli zestaw uszczelek pod kolektor ssacy ktory w tym silniku jest wbudowany w pokrywe glowicy, najlepiej kupic zestaw bo troche tych gumek jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności