Skocz do zawartości

zablokowana klapka wlewu paliwa


Rekomendowane odpowiedzi

jestem właścicielem opla merivy 2012 r.

z pozoru problem jest błahy. nie mogę otworzyć klapki wlewu paliwa. wiem, że jest tam jakiś siłownik, który tą klapkę blokuje. przy próbie otwarcia pilotem słychać delikatny stuk w miejscu klapki. to chyba znaczy że do siłownika dochodzi zasilanie. klapki jednak nie mogę otworzyć. czy jest jakiś domowy sposób otwarcia tej klapki? od środka? czytałem róże posty. nie ma tam nic o nowej merivie. będę wdzięczny za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dałem radę. dla zainteresowanych podpowiedź na przyszłość. aby dostać się do siłownika klapki wlewu paliwa trzeba zdjąć koło i nadkole. nie da się zrobić tak jak w innych samochodach. wejść od bagażnika. mało tego, siłownik jest zespolony z całą wkładką wlewu paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Kapitaaan

ok. dałem radę. dla zainteresowanych podpowiedź na przyszłość. aby dostać się do siłownika klapki wlewu paliwa trzeba zdjąć koło i nadkole. nie da się zrobić tak jak w innych samochodach. wejść od bagażnika. mało tego, siłownik jest zespolony z całą wkładką wlewu paliwa.

Hej kolego.

 

Dzisiaj na CPN-ie odkryłem ,że nie mogę otworzyć klapki od wlewu paliwa. Nie sprawdzałem jeszcze bezpieczników, wiązki ale wszystko mi działa , a w książce nie ma osobnego bezpiecznika czy przekaźnika na klapkę wlewu paliwa.

 

Powiedz mi co było u ciebie uszkodzone ? Jak wygląda demontaż , ciężko ? Jak już rozebrałeś to wymieniłeś na nowe , czy po prostu zostawiłeś i nie masz zamykanego ?

 

Mam rezerwę i powiem ,że szukałem części zamiennej i na razie nie mogę znaleźć , więc jestem skłonny wyłamać klapkę ....

 

Temat stary , ale może odczytasz i coś pomożesz , Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Też miałem problem z klapką wlewu, ale w Merivie A. Tutaj trochę inny sposób dostępu - poprzez kratkę wentylacyjną ukrytą pod prawą lampą (trzeba ją zdemontować, kratkę też, kratka na wcisk)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też miałem problem z klapką wlewu, ale w Merivie A. Tutaj trochę inny sposób dostępu - poprzez kratkę wentylacyjną ukrytą pod prawą lampą (trzeba ją zdemontować, kratkę też, kratka na wcisk)

Meriva A tak to wyglądafc2fe129d727b39fdb65705bc8c9bb8e.jpg763eb187f2fbed8ce19930df75269d89.jpga1ca84cb8a542c047230c9269b8363bb.jpge2ef7133a132b96c949dbd6c37043abb.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Udało mi się dostać do wlewu paliwa  bez demontażu koła i nadkola. przypadkiem pod wpływem adrenaliny (na stacji z głęboką rezerwą) ruszałem klapką w lewo i prawo i okazało się że sama klapka jest na takiej szynie i da się ją zdjąć i uwolnić z tego bolca, w otwór wkręciłem kołek rozporowy do czasu naprawy siłownika. klapka wróciła na swoje miejsce. pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tematem

262781666_976436216564872_3197457889355378003_n.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem podobny przypadek na stacji benzynowej. Nie odblokował się siłownik. Wstyd jak cholera, bo facet za mną zaczął robić miny. Pojechałem pod dom (1 km). Po kilku próbach otworzył się. Psiknąłem po bolcu olejem silikonowym i na otwartej klapce kilkakrotnie zrobiłem ON - OFF. Nie zawsze na początku bolec chował się. Potem 9/10 razy. Ale doszedłem do wniosku, że albo rozwiercę otwór na klapce albo utnę występ z otworem, w który wchodzi bolec siłownika. Natomiast nie wpadłem na to, że można zaślepić otwór. Można też odciąć bolec zamka. Ale jeśli jest to ostateczność. Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Dzięki za podpowiedź. A propos - następny problem z centralnym. Przedtem tylne zamki w drzwiach. Jakieś niedoróby w centralnym u niemiaszków w tym modelu.

 

Edytowane przez wujek1
Dopowiedzenie szczegółu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności