Skocz do zawartości

Dobór instalacji i kosztorys instalacji LPG do sintry x22xe.


Gość Migel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Sintrolotu.Wszystko w nim porobiłem i mechanicznie/blacharsko jest na 5+ : SMILE :

Silnik ma oryginalne 172kkm przebiegu,działa jak należy inie katowany.

Wstępnie przy mojej kilometrówce liczyłem:

-przy cenie instalacji 3000zł (kumpel tyle wydał za lpg w identycznym modelu sintry)

-kosztach dodatkowych przeglądów,filtrów i benzynki na rozruch...

montaż instalacji w zamortyzuje się po 3 latach.

 

 

Stąd pytanie... Czy może są tańsze instalacje,które spokojnie można zamontować w tym aucie.Silnik x22xe 141km

 

Generalnie wolałbym wsiadać do sintrolotu zawsze kiedy mam ochotę (tak jak w poprzednim aucie na lpg) a nie tylko do pracy patrząc na wskazówkę od stanu ilości benzynki w baku...

 

2 pytanie jest odnośnie rodzaju instalacji która by to była generacja itd...

 

Pozdrawiam ze słonecznego Gdańska : SMILE :

 

edit.No i ten kolega właśnie powiedział,że trzeba uważać bo nie każda instalacja nadaję się do oplowskiego "ecotec'a".

Edytowane przez Migel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migel ogólnie instalacje z sekwencyjnym wtryskiem gazu, do wyboru masz kilka ale najlepiej wybrać się do gazownika i jego popytać (zakład który ktoś poleci i który później będzie ją serwisował) Moja (choć nie z najwyższej półki), spalanie LPG na poziomie 12-14 litrów lpg. Jest na niej zrobione co najmniej 60tkm - tyle ja zrobiłem ile wcześniej nie wiem takie autko już kupiłem. zbiornik zamiast koła 55l, wtryski jakieś valteki, sterownik STAG .parownik (nie pamiętam ale gdzieś opisałem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś:

"

Witam. :papa:

:spoko: Ja kupiłem Sintre z zamontowaną instalacją STAG-4 i zbiornikiem 55l. Ale wcześniej interesowałem się możliwościami montażu różnych zbiorników w tym modelu, znajomy gazownik poinformował mnie że taki właśnie zbiornik najlepiej pasuje. Butla jest niewidoczna, a Sintra ma mały prześwit, dlatego taka butla. W moim aucie gaz jest montowany w 2009r, z tego co wiem podobne wymiary ma jakiś nowoczesny zbiornik o pojemności ok 65l. Pozdrawiam RG. :beer: "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś opisałem wszystko bo miałem papiery do wglądu - dzisiaj są prawie 400km. Ogólnie moja instalacja jest że tak powiem zpier... - słowa gazownika do którego zawożę swoje autko ito jest wszystko co można z niej wyciągnąć (żeby jakoś jechała i była w miarę oszczędna i bezawaryjna)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem mailowo konkretne zapytanie do 2 firm z dobrą opinią w GD. o wycenę i rodzaj instalacji.Może by się udało przed urlopem to zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u znajomego kolegi z pracy co ma sintrę.Ten znajomy ze wspólnikiem zakłada LPG.Obejrzeli sintrolot i padła oferta:

 

LPGTECH 324

wtryskiwacze lpgtech dragon

reduktor KME silver do 220KM

Jakaś więksiejsza butla 60L chyba (pełna)

Przewody z tworzywa by nie korodowały jak miedź

Wlew pod klapką.

Cena 2600zł

Czas ogarnięcia 24h.

 

Podobno zestaw na wypasie. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw OK. Można dać Barracudy zamiast Dragonów i KME TUR. Tech 224 w zupełności wystarczy do tak starego silnika.

 

Kwestia tylko,czy będzie to znacząca różnica w cenie.I czy te podzespoły są tak dobrej jakości,bo dla 200zł nie chciałbym potem jeździć na jakieś zbędne naprawy i tracić oprócz kasy nerwy. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności