Skocz do zawartości

Corsa C woda na dywaniku kierowcy [poradnik]


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie zamieszczam amatorski opis co i jak zrobić aby pozbyć się wody na dywaniku kierowcy po obfitym deszczu, czy nawet aby nie zachlapać sobie butów przy ruszaniu.

Więc do rzeczy naczytałem się że może być tego wiele przyczyn, a nawet że corsy tak mają itp.

Moim skromnym zdaniem bzdura.

Po wczorajszym deszczu gdy wsiadłem do auta podczas ruszania woda dosłownie ciurkiem lała się na dywanik (pierwsze co pomyślałem że mam jakąś odkręconą butelkę z piciem która właśnie się przewróciła)
ale w rzeczywistości była to woda z obudowy przekaźników)

Postanowiłem to sam rozebrać i sprawdzić, powiem szczerze myślałem że dostęp będzie łątwiejszy, niestety trzeba kilka elementów zdemontować, ale naprawdę nie trzeba być fach mistrzem żeby ogarnąć temat samemu.
Potrzebna nam będzie do tego ładna pogoda i 4 godź czasu jak dla amatora. : SMILE :


Niestety na początku nie robiłem zdjęć dopiero potem postanowiłem że cyknę kilka fotek iż może komuś w przyszłości się to przyda.

1. odkręcamy podszybie ( 3 śr. torx) i wypinamy wężyk od spryskiwacza
2. okręcamy wycieraczki (2 nakrętki 13mm)
3. odkręcamy silnik z całym mechanizmem wycieraczek (2 śr 8mm) i wypinamy wtyczkę od silniczka wycieraczek (bajecznie proste) : SMILE :
4. wypinamy wężyk od zbiorniczka do spryskiwacza (jest na szybkozłączce) wypinamy wtyczkę od pompki i wyciągamy sam zbiorniczek (choć płynu miałem dużo to nic się nie wylało)
5. Następnie zobaczymy 2 śr. z lewej strony i 1 śr z prawej 10mm którymi zamocowana jest obudowa przekaźników, niestety nie wyciągniemy jej w całości iż jest jeszcze 4 śr.10mm w środku tej obudowy : SMILE :
6.Więc najpierw odkręcamy 7 śr. torx (tych co trzymają wieczko obudowy) ten sam rozmiar jak w podszybiu
7. I to w tym właśnie momencie ujrzałem ponad 1 cm wody pod przekaźnikami (masakra) nie chce wiedzieć ile jej tam jest gdy pada deszcz...

post-45736-0-34664600-1436446495_thumb.jpgpost-45736-0-11970900-1436446500_thumb.jpgpost-45736-0-61408500-1436446507_thumb.jpgpost-45736-0-73161400-1436446523_thumb.jpg


8. Następnie rozpinamy wtyczki, banalnie proste wystarczy pociągnąć za dźwignię i same się wypinają, wyciągamy sterownik i teraz musimy rozpiąć instalacje i tutaj trochę się na główkowałem jak rozpiąć instalacje bez cięcia przewodów : SMILE : sprawa jest bardzo prosta wystarczy wysunąć do góry plastikowy zielony element blokujący gniazdo sterownika

post-45736-0-84895600-1436446931_thumb.jpg
post-45736-0-12807200-1436446939_thumb.jpg
post-45736-0-29352500-1436446942_thumb.jpg

9. i w tym momencie całą podstawa dzieli nam się na pół : SMILE :


post-45736-0-98207500-1436448127_thumb.jpgpost-45736-0-88844200-1436448187_thumb.jpg

10. teraz mamy idealny dostęp aby wyczyścić i odtłuścić powierzchnię (ja użyłem benzyny ekstrakcyjnej)
11. w między czasie warto osłonić sobie gniazda wtyczek i przekaźniki
12. nakładamy sylikon w miejscu uszczelek i składamy obudowę
13. całą resztę składamy w odwrotnej kolejności

Nie wiem co jest z tym forum ale nie mogę wrzucić więcej zdjęć (cały czas jest brak wolnego miejsca)

Myślę że komuś się przyda.
Pozdrawiam corsiarzy! ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota :spoko:

Dam znać adminowi to załatwi sprawę tych zdjęć i wrzuci na serwer forum.

spoczko nie ma sprawy mam jeszcze kilka zdjęć:)

 

Co do tematu ze stukami w zawieszeniu to poduszki już przyszły, w poniedziałek jadę z tym do mechanika (bo sam nie ogarnę), mam nadzieję że to będzie to.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Przepraszam za zwłokę, ale późno wróciłem wczoraj. Zdjęcia są wrzucone pod adresem:

 

http://opel24.com/FAQ/corsa/

 

Bezpośredni link do danej fotki to: np. http://opel24.com/FAQ/corsa/DSC05002.JPG

 

Gdyby były jakieś problemy, służę pomocą !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności