Skocz do zawartości

Pytanie o zaślepiony wąż oraz interwał wymiany rozrządu


Gość _EasyNick_

Rekomendowane odpowiedzi

Nareszcie Ola...

 

Wśród szanujących się posiadaczy aut jest zasada wymiany kompletnego rozrządu zaraz po kupnie.Jak nie to chytrus niech płaci za szkody po zerwaniu paska lub pluje sobie w brodę bo na trasie siadła pompa wody.Po kupnie wymiana rozrządu i wtedy sobie licz km albo lata.Nie chcesz wydać na to kasy to jeździj komunikacją zbiorową.

Qrwa jak jak nienawidzę centusiów.

 

Amen :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

dlaczego dla Ciebie ważniejsza jest Autodata niz producent samochodu. Dla mnie kolejny samochód, kolejna wymina paska zawsze jest wtedy kiedy mówi producent

A co mówi producent w przypadku Sintry z silnikiem X22XE ?

 

 

producent opli na teraz deklaruje 10 lat

Mogę zmienić pasek za 10 lat, Czy to dotyczy też aut produkowanych prawie 20 lat temu ?

 

Nic mnie raczej nie przekona aby podwoić zalecenia podane w Autodacie która informacje techniczne ma raczej od producenta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mówi producent w przypadku Sintry z silnikiem X22XE ?

tego nie wiem .. musisz sprawdzić .. jeśli masz książeczke gwarancyjna lub instrukcje obsługi to trzeba to sprawdzic .. sprawdze co na to mówi TIS .. jeżeli bedzie jakas informacja to napisze : SMILE :

 

Mogę zmienić pasek za 10 lat, Czy to dotyczy też aut produkowanych prawie 20 lat temu ?

tak jak pisałem .. na teraz paski zalecane są na 10 lat (ale podejrzewam, że mogą być wyjątki !! wiec każdy sam w swoim zakresie musi to sprawdzić. Może się zdarzyć tak, że ten sam model w zaleznosci od daty produkcji bedzie miał inna czestotliwośc wymiany .. bo np. zmienił się materiał, technologia wytwarzania itd.

 

no to mamy jasność ..

dla SINTRY:

Wymiana paska zębatego

benzynowy 4-zaworowy: 4 lata/60.000 km

benzynowy 2-zaworowy: 8 lata/120.000 km

wszystkie diesel: 8 lat/120.000 km

wiadomości są od producenta .. wiekowe samochody miały znacznie krótsze przebiegi na pasku .. to dane producenta z TIS. Tak jak pisałem .. indywidualnie w zaleznosci od silnika .. ale 4 lata przy 26 zaworowym silniku i przebieg 60kkm (zwracam honor bo nie myslałem, że az tak mało) mnie przeraziło.

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ, przecież dokładnie to samo podałem wcześniej, to odsyłałeś mnie do producenta. :-D

 

Dojedziesz spokojnie, Zapewne przez ostatnich kilkanaście lat zmieniły się technologie i materiały z których robione są paski i rolki więc można delikatnie przeciągnąć zalecane okresy.

A co z temperaturą silnika czy dochodzi jeszcze do 100st jak na początku ? Jeśli jest prawidłowo to wina pewnie była w zamulonym układzie.

Zrób płukanie przy najbliższej okazji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Grześ, przecież dokładnie to samo podałem wcześniej, to odsyłałeś mnie do producenta.
słuchaj tak wyszło .. ale pisałem, że dane należy sprawdzic u producenta .. nawet sam się nie spodziewałem, że aż tak mało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na przyszłość staraj się nie obrażać ludzi

 

Co Ty pleciesz chłopie?Naucz się czytać ze zrozumieniem,bo póki co w tym topiku nikt jeszcze nikogo nie obraził.

Napisałem ogólnikowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w trakcie jazdy pokazuje 60-70

 

Zapewne źle odczytujesz wskazania temperatury ( nie jesteś pierwszy)

 

wskaznik temp.jpg

 

Następna mała kreska to 92 stopnie, Jeśli masz sprawny termostat to w trasie wskazówka powinna oscylować w jej okolicy.

Taka temperaturę otwarcia ma termostat

 

Daj znać jak już dojedziesz do celu

 

ps

Grześ - od razu domyślałem się że sugerowałeś się nowszymi autami gdzie te okresy są znacznie dłuższe. najważniejsze że już wyjaśnione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _EasyNick_

 

Zapewne źle odczytujesz wskazania temperatury ( nie jesteś pierwszy)

 

wskaznik temp.jpg

 

Następna mała kreska to 92 stopnie, Jeśli masz sprawny termostat to w trasie wskazówka powinna oscylować w jej okolicy.

Taka temperaturę otwarcia ma termostat

 

Daj znać jak już dojedziesz do celu.

Jasne ze dam znać. Co do temperatury to myślałem że coś jest nie tak:P , ale wychodzi na to że wszystko jest ok. Jeszcze w piatek jadę zabrać parę części dawcy znalazłem na szrocie ;) cusik się tam wybierze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość _EasyNick_

Witam. No to powrót do Pl udany :szczesliwy: . Przez całą drogę stanęła biedna raz :brawo:"zatankować". średnia spalania ~9,5 l/km 120-140 km/h dość mocno załadowany.

Spaliła ok trzy setki oleju na 1000 km, ale tym się nie martwię ponieważ miałem już ople : SMILE : a olej też nie był pierwszej młodości.

Jazda samochodem z 1998r. jest przyjemnością w porównaniu do golfa 5 którego odziedziczyła żonka :P

 

Technicznie auto spoko z tym że bardzo buja, aż za . Być może jestem przyzwyczajony do sztywnej taczki (golf 5)200 tys. km zrobiłem :hyhy:

Byłem wczoraj na przeglądzie i diagnosta mówił że auto jest ok pod każdym względem, oprócz ręcznego (lewe koło). 3.08 sintra ląduje u mechaniora na wymianę wszystkiego co będzie trzeba.

Co wyjdzie podczas wymian dam znać.

Tyle w tym temacie z mojej strony i dzięki za porady itp. Migiel :hyhy: (soryy ale tak odebrałem twoją wypowiedz, ale luzik)

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności