Skocz do zawartości

silnik nierówno pracuje


Gość grzegorzw84

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grzegorzw84

witam po raz kolejny! Panowie pojawił sie kolejny problem w mojej kochanej merivie! Gdy silnik pracuje na wyrzych obrotach pow. 2500 wszystko jest w miare ok, ale gdy go delikarnie nawet przymule ro zaczyna nim szarpac, do tego stopnia ze dzisiaj mi zgasl jak wrzucilem luz. Czy spotkal sie ktos z czyms takim? Dodam ze swiece niedawno wymienione silnik z16xe 100km. Podejzewam zabrudzona przepustnice, ale powiem szczerze ze zaczyna mnie juz to wszystko slabic. Przebieg 190 000. Jezdze nia zaledwie 2miechy a tu okazuje sie ze silnik bierze olej 0.5l na 1000km a teraz jeszcze to. Prosze o porade

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poczytaj o swoim motorku, o zamulani itp. skorzystaj z wyszukiwarki, ten silnik jest też montowany w innych oplach więc zachęcam do lektury - http://forum.opel24.com/index.php?app=core&module=search&search_in=forums

Po co powielać info skoro ono już tam jest. 0,5 l oleju na 1000km to nic 16V mogą spalić nawet 1l i wszystko jest w normie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzegorzw84

JAKI LITR?! NIE GADAJ ZE LITR OLEJU NA 1000KM I JEST OK. TZN. ZE OD WYMIANY DO WYMIANY DOLEJE 10L. OLEJU I TO JEST W NORMIE? STARY COS TU NIEGRA. KUPIŁEM TO AUTO Z MYSLą że ZAŁOŻE LPG, ALE NARAZIE NIEMAM DO CZEGO ZAKŁADAC. ALE WRACAJĄC DO MOJEGOI POSTU TO NIC SIĘ NIEZAPALA ŻADNA KONTROLKA

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie pisz dużymi literami. Netykieta się kłania.

190 tys to nie nówka z salonu i olej może wciągać... Zresztą jak to ople lubią.

Mało tego, co cię zaskoczy, nawet nówki mają normy na spalanie oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko ze norma spalania do 1 litra na tysiac km jest dla nowego silnika

 

tylko 0,6l i jest napisane w instrukcji obsługi kazdej .. tylko trzeba najpierw zaglądnąć tam

post-7223-0-68126700-1436957030_thumb.jpg

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x20xev ma do litra

x16xel i pochodne mial 0,7 o ile pamietam

a z16xe z takiego sie wywodzi

 

tak czy siak takie sa normy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po raz kolejny! Panowie pojawił sie kolejny problem w mojej kochanej merivie! Gdy silnik pracuje na wyrzych obrotach pow. 2500 wszystko jest w miare ok, ale gdy go delikarnie nawet przymule ro zaczyna nim szarpac, do tego stopnia ze dzisiaj mi zgasl jak wrzucilem luz. Czy spotkal sie ktos z czyms takim? Dodam ze swiece niedawno wymienione silnik z16xe 100km. Podejzewam zabrudzona przepustnice, ale powiem szczerze ze zaczyna mnie juz to wszystko slabic. Przebieg 190 000. Jezdze nia zaledwie 2miechy a tu okazuje sie ze silnik bierze olej 0.5l na 1000km a teraz jeszcze to. Prosze o porade

Skąd masz pewność przebiegu skoro jeździsz tym autkiem od 2 miechy?

Zrobiłeś pełną diagnostykę motorka?

Możliwe że zaczyna kończyć się jakiś czujnik i daje błędne dane, lub niepełne do ECU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek775

Jeśli przepustnica jest brudna to nie zaszkodzi jej wyczyszczenie.

Proponuje pojechać do warsztatu i sprawdzić czy są błędy w sterowniku silnika.

 

Znam podobny przypadek koledze meriva z tym samym silnikiem szarpała i traciła moc. Za moją namową zaślepił EGR i pomogło - egr był brudny i lubił się niedomknąć. Wyczyszczony i zaślepiony działa. Warto go zaślepić żeby nie mieć problemu jak by padł. I od razu uprzedzam że spaliny nadal będą się mieściły w normie. Ja prewencyjnie też zaślepiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności