Jump to content

Recommended Posts

Witam posiadam opla vectrę b 1,8 w automacie. Zdarza się coraz częściej ze po uruchomieniu silnika blokuje się skrzynia i nie można przesunąć dźwigni zmiany biegów . Przy podciąganiu dźwigni która jest na lewarku słychać pod kierownica jakby cos nie chciało zaskoczyć ( taki styk który nie chce zaskoczyć nie znam się na dokładnym określeniu części wiec sorki za język) po dłuższej chwili przełączania dźwigni zmiany biegów, gaszenia i zapalania silnika udaje się zrzucić bieg. Bardzo proszę o jakaś pomoc bo mechaników od automatów w naszym rejonie jest bardzo mało

Vectra ma elektrozapadkę, która uniemożliwia przełożenie lewarka bez naciśnięcia hamulca. Opcje widzę 2: albo wyłącznik stopu niedomaga albo sam elektromagnes. Rozebrać obudowę lewarka i sprawdzić, czy pojawia się napięcie na elektromagnesie po KAŻDYM naciśnięciu stop na zapłonie. Jeśli tak, to elektromagnes, jeśli nie - wyłącznik stop lub okablowanie. Prosta sprawa.

witam jeszcze jedno pytanie jak rozebrałem pod lewarkiem od skrzyni biegów plastyk znalazłem urwany przewód czy jest możliwe ze właśnie od niego jest problem z zrzuceniem biegu ? jeśli tak to czy mógłbym prosić bardziej o określenie od czego mógł być ? dzięki pozdrawiam

post-35812-0-00759400-1441911770_thumb.jpg

Edited by tarb

Jeśli na tym przewodzie pojawia się 12V po naciśnięciu hamulca, to jest właśnie od zapadki o której pisałem.