Skocz do zawartości

Brak reakcji na peda gazu


Gość marcinsgdz

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam do tematu u mnie problem nieco inny ale też związany z pedałem gazu. Zazwyczaj przy równej jeździe pedał jakby sam lekko odpuszcza, czasami dzieje się także przy przyspieszaniu ale nie zauważyłam żeby działo się to przy gazie do dechy. 

Usterka występuje od jakiegoś czasu najpierw był problem z wypadaniem zapłonu na 1 i 3 cylindrze potem losowo i problem z powietrzem, za bogata mieszanka. Wymieniona cewka i świece, na 1 dzień pomogło. 

2 miesiące temu wymieniony kolektor i przepustnica. 

Wczoraj wymiana egr. 

Dziś po odpaleniu nie pracował na wszystkich garach, jak ruszyłam zaczął pracować normalnie. 

W tej chwili nie łapie checka. 

Silnik 1.4 benzyna z gazem, rozrząd na łańcuchu. 

Po wyjęciu bezpiecznika gazu takie same problemy, jeździłam parę dni na benzynie by wyeliminować problem z gazem. 

Aktualnie mój mechanik nie ma pomysłów więc będę wdzięczna za pomoc.

Myślałam nad wymianą pedału gazu z potencjometrem albo przepływomierza. Tylko nie wydaje mi się, żeby pedał powodował wypadanie zapłonu. Największym problemem jest to, że problem nie występuje cały czas, zazwyczaj problem z odpuszczaniem gazu dzieje się po ok. 50 km w trasie a zapłon raz wypada raz nie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik pierwsze to powinien podpiąć komputer , wziąć auto na przejażdżkę i sprawdzić w parametrach czy są jakieś skoki , anomalie .

Potem wymieniać.

Takie rzeczy ciężko się diagnozuje.

Nie zawsze udaje się za pierwszym razem 

Tym bardziej mechanik który patrzy jak najszybciej bo następny klient czeka.

Ale na początek powinien sprawdzić kompresję.

Ale jest jeszcze opcja klapek w dolocie .

To jest system twinport  

Pytanie jak wyglądają klapki i jak się gazownik wpiął w kanały wlotowe.

Czy te klapki pracują wtedy gdy się to dzieje czy nie zatarte

Jednym słowem rozebrał bym cały dolot w drobny mak i pouszczelniał wszystko jak należy.

No i do sprawdzenia też zawór par paliwa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności