Skocz do zawartości

Dacia Lodgy 1.6 vs Zafira 1.8


luk2501

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zlotyorzech

W rankingach GTU Dacie zajmują miejsca zwykle pod koniec. I to nawet dość młode sztuki. Wiem, że nawet znane marki mają wpadki i czasem tam trafiają, ale Dacia robi to z bardzo dużą regularnością.

Wniosek dla mnie jeden: kupić nowe i jak się kończy gwarancja sprzedać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem czytałem rankingi ale nie do końca można brać je za miarodajne bo jak porównywać porsche które ma bogatego właściciela który serwisuje tak jak instrukcja podaje a tańsze auta które służą jak woły robocze po max niskich kosztach to wędrują na końcu rankingu. Dzisiaj drogo nie znaczy dobrze. Mam w rodzinie osobę która pracuje w firmie produkującej silniki elektryczne wszelakiej maści do samochodów. Wszystkie komponenty china a plakietka made in eu bo przecież u nas robione. Nie ważne czy fiat toyota itp itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony czy każda pieczątka z aso jest tego warta?. Ja dużo rzeczy robię sam resztę w zaprzyjaźnionym warsztacie specjalizującym się w oplach. Takie auto jest IMHO więcej warte niż "serwisowanie w Aso". Liczy się człowiek który naprawia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? I to auto 7 miejscowe i to... ta sama grupa.

A resztę można i warto porównywać.

Dacia +cena i prosty silnik, łatwy w obsłudze i niezawodny

Opel +wygląd, wykończenie, materiały i silnik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu obiektywna opinia jednak można porównać np demonstracyjną dacie bo o taką mi chodzi z gwarancją i pewną historią i kilku letnią zafirę najczęściej z Niemiec czyli albo z mega przebieg lub po jakimś dzwonie mniejszym lub większym. W dacii w 3 rzędzie jest więcej miejsca niż w zafirze ale wadą jest brak możliwości jazdy np w 6 osób bez 7 siedzenia, siedzisko jest jedno można tylko składać oparcie. Na plus jest silnik, ma tylko 1600 pojemności i 84 km ale jest 8 zaworowy z mocnym dołem a w zafirze dół nie istnieje tak jak w mojej merivie. Dynamiczna jazda wymaga kręcenia na wysokie obroty. Mam jeszcze opla 1,8 8v jazda praktycznie z każdych obrotów i to mi się podoba, rzadko sięgam do lewarka biegów.

Edytowane przez luk2501

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk .. po przeczytaniu Twojego postu, że podjąłes juz decyzję .. a jezeli nie to sam musisz zdecydować po co Ci to auto jest potrzebne a co za tym idzie .. jakie kupić.

Nikt w nas na forum tej decyzji nie podejmie za Tobą .. weź sobie kartkę .. przedziel na pół .. za i przeciw .. i jedź z koksem. Znasz jedno auto i drugie .. Zafira B specjalnie nie różni się wiele od Meriwy A .. to ta sama technologia .. ta sama mysl techniczna.

Ja miałem osobiscie renault thalie(bo logan to młodszy brat) i w benzynie i dieslu (oczywiście nie w jednym egzeplarzu, tylko w dwóch) i przejeździłem nimi dwoma łacznie ok. 200 kkm (fakt, że miałem je od nowości) i żaden ani raz mnie nie zawiódł. W pierwszym nie wymianiełem nic, bo go ukradli po 2,5 latach) a kolejnym przejeździłem 9 lat .. i wymieniłem alternator i korektor siły hamowania (oczywiscie poza rzeczami eksploatacyjnymi jak oleje, filtry klocki, tarcze). Ten drugi (diesel) zrobił 160kkm i do tej pory jeździ jak tralala .. :) .. bo widze go w mieście.

Obecnie jeźdżę Oplami (zreszta miałem dwie marki przez jakis czas) i również nie narzekam. Vectra zrobiłem 120kkm, Merivą B już kolejne 70kkm i jeżdżę dalej (auto ma już 115kkm). Osobiscie uważam, że czym młodsze i ma mniej przejechane to mniej problemów z nim, bo sam pracujesz na jego żywotność i późniejsze ewentualne problemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności