Skocz do zawartości

Wymiana liczników na liczniki z komputerem Vivaro


Gość Norbi75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nazwijmy to w ten sposob ze zegary clio maja swoj swiat i w tym wypadku pojemnosc baku wynosi 40 litrow a nie 90 litrow

czy koniecznie adac? nie ale tylko adac na 100% wyswietla info kompa pokladowego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podczas wyzerowania kompa kasuje się też przebieg dzienny średnie spalanie itd.Trochę lipa.

A jak to jest w końcu z licznikiem z vivaro po lifcie z takimi samymi kostkami .Mówisz źe to ten sam licznik tylko ma inny wsad (soft) czyli będzie pasował (działał ) czy nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak podczas zerowania wszystko sie zeruje

masz aktualnie poliftowy, pozniej chyba w 2011 zmieniono zegary na jeszcze inne z poziomym wskaznikiem paliwa ale niema wskazania temp silnika i wlasciwie niewiem jak tam jest z wiazka

co masz na mysli w ostatnim pytaniu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy licznik z Vivaro/Trafica po lifcie np z 2007 r który posiada takie same kostki (kolory kostek i ilość pinow) będzie pasował- poprawnie działał do mojego Vivaro z 2006 r przed liftem (licznik z diodowy wskaźnik paliwa i temperatury).

Z tego co wywnioskowałem przeszukując internet licznik z oznaczeniem

OBVR to licznik bez komputera

ABVR to licznik Z komputerem

Chociaż 100% pewności nie mam.

Przed liftem mam na myśli auto bo liczniki takie jak w moim aucie były montowane chyba od 2004 r .

Z tego co się orientuję wraz z liftem auta zmieniły się oznaczenia liczników z STD na OBVR i z ADAC na ABVR

Chciałbym zmienić licznik STD na ABVR (Identyczne kostki).

Tylko pytanie czy do zagra i będzie działać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beda pasowaly bez wzgledu na oznaczenie, tylko bedziesz musial zrobic korekte licznika bo przebieg zapisywany jest w zegarach

wydaje mi sie ze mialem abvr ori ale teraz nie pamietam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok .Dzieki za info.

Chyba zaryzukuję i kupię liczniki z oznaczeniem ABVR (w Masterze z tym oznaczeniem mają komputer).

Tylko pech chciał że jedyne na Allegro z tym oznaczeniem zostały sprzedane.

Jesli sie nie uda takich znalesc poszukam z oznaczeniem ADAC od Mastera/Movano w nich jest podobny zbiornik paliwa wiec nie powinno być zadnych nieprawidłowowości ze wskazaniami ilości paliwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie po krótkiej przerwie.

Kupiłem za 80 zł z przesyłka licznik od Mastera z oznaczeniem ADAC z 2005 roku.

Po zamontowaniu licznika oraz manetki wycieraczki z przyciskiem do komputera z vivaro którą udało sie kupić za 50 zł z przesyłką i resecie licznika działa wszystko jak należy z tym ze spalanie na komputerze jest o około 0,5 litra wieksze od rzeczywistego .

Sam licznik od Mastera jest nawet bardziej czytelny ponieważ jest wyskalowany do 190 km niestety ma trochę inne podświetlenie ( bardziej pomarańczowe u mnie w Vivaro było bardziej żółte) i nie posiada kontrolki ESP które jest u mnie w aucie.

A że lubię żeby wszystko było jak należy znalazłem za 80 zł licznik od vivaro z oznaczeniem ABVR z 2010 roku z chromowanymi ramkam iwokół zegarów i przebiegiem 59000 km .

Potwierdzam ten licznik ma komputer i po krótkiej jezdzie z tego co zauważyłem wszystko działa:)

Czyli zamieniasz licznik STD na ADAC lub ABVR dokładasz manetkę robisz reset licznika i masz działajacy komputer pokładowy.

Wszystkich chetnych na zamontowanie licznika z kompem informuję ze gosciu od którego kupiłem licznik ma jeszcze jeden taki sam tyle ze za 50 zł ale bez szybki.

Podziekowania dla Forumowicza Wojtekcichy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jednak nie jest tak Rózowo:(

Brak spalania chwilowego a po przejechaniu paru kilemetrów zamiast sredniego spalania pojawiają sie migajace kreski.

Po resecie licznika na chwile jest Ok i znowu po przejechaniu kilku kilometrów to samo.

Moze ktoś wie ci jest grane????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 16.11.2015 o 22:32, Norbi75 napisał:

I jednak nie jest tak Rózowo:(

Brak spalania chwilowego a po przejechaniu paru kilemetrów zamiast sredniego spalania pojawiają sie migajace kreski.

Po resecie licznika na chwile jest Ok i znowu po przejechaniu kilku kilometrów to samo.

Moze ktoś wie ci jest grane????

 

 

Witam, udało się rozwiązać problem ja mam taki sam problem po wymianie licznika 

W dniu 16.11.2015 o 22:32, Norbi75 napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności