Skocz do zawartości

Wymiana liczników na liczniki z komputerem Vivaro


Gość Norbi75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem Opla Vivaro Life 2006 r przed liftem.

Jest to bardzo fajna wersja Westfalia z łózkiem stolikiem itp.Z auta jestem bardzo zadowolony jednak brakuje mi w nim tempomatu i komputera .

Z tego co znalazłem w necie aby posiadać komputer należy wymienic manetke wycieraczek na taką z przyciskiem do komputera oraz licznik x83 STD ( taki posiadam ) na x83 ADAC lecz takiego nie mogę znaleść.

Znalazłem za to licznik od Vivaro po lifcie o oznaczeniu X83 ABVR w związku z czym mam pytanie.

Czy licznik ABVR jest z kompem i czy zadziała w moim Vivaro z tego co porównywałem takie same kostki kolor i ilość pinów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

tempomat to nieco grubsza modyfikacja bo niema wiazki i trzeba kodowac ale licznik najlepiej szukac od vivaro lub trafica

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że liczniki pasuja też od Kangoo Clio -błedne wskazanie paliwa Mastera.

Jednak chcę załozyć orginalne żeby wszystko działało jak należy.

Może ktos wymieniał liczniki przed liftowe na ta po lifcie i jest w stanie podpowiedzieć czy to zadziała?

A moze ktoś ma na sprzedaż licznik z Vivaro Adac ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przed na polifta trzeba zamieniac piny i bedzie dzialac

Jest na forum temat temu poswiecony w ktorym wszystko znajdziesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mógłbyś podesłać link.

Bo ja znalazłem ale wydaje mi się że tylko jak zmienić liczniki ze wskazówkowymi wskaźnikami temperatury i paliwa na te z elektronicznymi (takie mam).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego.

Ale z tego co wyczytałem tam jest raczej mowa o liczniku z clio.

U mnie kostki od licznika są identyczne (kolory ilość pinów )jak w liczniku Abvr montowany po lifcie.

Rozmawiałem ze znajomym elektroniki em i twierdzi że licznik z tym oznaczeniem nie zagra.

Może to ktoś potwierdzić?

Może ktoś próbował zamienić Std na Obvr?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ten sam licznik z innym wsadem, w koncu nie rozumiem, masz wskazowki czy diody od temp i poziomu paliwa? w 2006 byly juz z diodami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny soft licznika, zegary z clio bylyby ok gdyby byla mozliwosc zmiany rozmiaru zbiornika paliwa lub zmiana wskazywania poziomu paliwa

licznik wskazuje poziom paliwa na podstawie zuzycia czyli masz bak paliwa i podczas jazdy spaliles 40 litrow, licznik z clijo na podstawie ilosci zuzytego paliwa pokaze rezerwe chociaz bedzie jeszcze ponad pol baku paliwa.w momencie resetu zegarow poziom paliwa brany jest z plywaka, ja sie przyzwyczailem i poprawia mi humor kiedy z rezerwy powstaja 2-3 kreski paliwa hehe

co do samych licznikow to skoro masz z elektronicznym wskaznikiem to takie same podejda bez znaczenia na kod bez kombinowania z kablami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności