Skocz do zawartości

Aktywacja komputera pokladowego Vivaro


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Chciałbym uaktywnić komputer pokładowy w Vivaro 2006r.1.9cdti 74KW, wiecie może czy to możliwe? licznik jest z dużym wyświetlaczem pokazuje tylko kilometry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.Mam Clipa ale nigdzie nie mogę znaleść takiej funkcji w UCHA a jak chcę wejść do tablicy rozdzielczej to pisze że nie można zdiagnozować jakby zakaz, kombinowałem na wszystkie sposoby i nic z tego.Nie wiem czy to wina licznika może z nowszej wersji z komputerem pokładowym dałoby rade uaktywnić tylko czy jak zmienię licznik to zostaną mi te same kilometry czy kilometry z nowego licznika?Mam 70tyś i nie chciałbym mieć więcej. Co a tym myślicie ma ktoś jakiś pomysł,może ktoś już to robił?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Po wielu poszukiwaniach mam już komputer pokładowy w Vivaro a mianowicie założyłem licznik z Clio II po lifcie i przełącznik wycieraczek od Laguny II. Nic nie trzeba robić po prostu podłączyć wtyczki,licznik od Clio musi mieć na odwrocie napis ADAC(foto w załączniku).Niestety przebieg licznika został z Clio o 50tys za dużo.Może komuś się przyda. Pozdrawiam.

post-16075-0-18519600-1325704031_thumb.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.Wymieniłem sam licznik od Clio II, i też mam komputer pokładowy. Moje VIVARO to 1.9cdti 74kW 2005r. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego podejdzie ten z linka?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/5U7-RENAULT-CLIO-2004-2006-SPEEDO-SPEEDOMETER-INSTRUMENT-CLUSTER-8200276536-/160705833576?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item256ad06a68

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jeśli widnieje napis ADAC EU to oznacza wersje europejską a ADAC oznacza komputer pokładowy tak jest oznaczony w renault.W wersji bez kompa są następujące oznaczenia STD EU czyli wersja europejska opcja standard bez kompa.Ja założyłem od Clio II bo taki dostałem,można założyć od Kangoo Mastera lub Trafica tylko ciężko dostać.Od Clio II jest mała nieprawidłowość w ilości paliwa do końca (mniejszy zbiornik) poza tym wszystko się zgadza.W sumie koryguje na bieżąco więc nie jest to taka wielka wada.Można też kupić od anglika i przełożyć tarcze(sprawdzone)nie jest to zbytnio skomplikowane wskazówki łatwo można zdjąć no i oczywiście zmienić clipem z mil na km.Piszcie jakie pokazuje wam średnie spalanie i u mnie 7-8l na trasie 11-12l na mieście.Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie myslalem ze eu oznacza kierownice z lewej,mam angola wiec takiego licznika tez bede szukal.zastanawialem sie czy jesli mam zegary od paliwa i temp silnika to czy el. wskazniki beda dzialac???na ebayu chodza po 60£ a na szrocie 80

tylko musze zdjac moj licznik i sprawdzic czy mam 2 kostki bo wydaje mi sie ze zegary sa podpiete na 1

jeszcze jeden szczegol,musze szukac do wersji bez absu czy jakkolwiek bo absu nie mam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz licznik z zegarami od paliwa i temp to kup dodatkowo kostki bo twoje nie będą pasowały do elektronicznego,szczegółowo opisują to posiadacze megane ph1 na forach.Trzeba będzie kabelki pozamieniać ale jest to do zrobienia,co do abs to sygnał do prędkościomierza leci po canie z kompa,jak nie ma absu czujnik jest na skrzyni.

Edytowane przez sg123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności