Skocz do zawartości

Aktywacja komputera pokladowego Vivaro


Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby to kogoś interesowało to potwierdzam, że manetka o której pisałem wyżej to dokładnie to czego potrzeba. Czyli przycisk komputera bez regulacji przerywanego biegu wycieraczek (regulacja tego biegu realizowana jest przez przekaźnik zintegrowany z modułem UCH (czy jakoś tak), a to chyba trochę za dużo zabawy żeby próbować).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

witam Wszystkich

 

Jeżdze Vivaro z 2004 r . We wcześniejszych innych autach miałem komputer pokładowy to tez zachciało mi się taki w vivaro

 

kupiłem licznik z clio II z acac

i manetkę z laguny

 

podłączyłem manetkę i podłączyłem licznik i nic , kontrolki swiecą , licznik działa ale nie działa komputer podkładowy , naciskałem przycisk adac i nic , wycieraczki działają .

 

na ostatnim zdjęciu numer moje orginalnego licznika z vivaro o dziwo z adac

post-38576-0-31060700-1361386324_thumb.jpeg

post-38576-0-07510800-1361386328_thumb.jpeg

post-38576-0-18942900-1361386330_thumb.jpeg

post-38576-0-54154000-1361386345_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa ze niema kabelka na odcinku licznik manetka od wlasnie kompa

Zeby juz ci nie mieszac kolorami mala kostka w liczniku pin 13,w manetce niepamietam ale pozniej napisze

Ja mam to na microSW,pin zasilam masa i ryra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze brakować albo - albo lub albo - i kabel ecu licznik , licznik manetka

 

mam nadzieje ze tylko licznik manetka bo o dziwo jest w vivaro licznik org z adac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem niejasno,w momecie wcisniecia przycisku na manetce powinien sie pojawic minus na pinie 13 malej kostki licznika.w manetce jest to pin 1od prawej na dole na moim opisie

---- --

-------

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem niejasno,w momecie wcisniecia przycisku na manetce powinien sie pojawic minus na pinie 13 malej kostki licznika.w manetce jest to pin 1od prawej na dole na moim opisie

---- --

-------

podaj maila to ci wysle pare rzeczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może teraz mi ktoś pomoże ...

 

na zdjęciu nr 1 widać kabel fioletowy w czerwonej ostce który chyba powinien łączyć się z przyciskiem adac manetki wycieraczek , sprawdziłem - żaden do kotki wycieraczek fioletowy nie dochodzi

 

wg instrukcji kabel nr 6 fioletowy to assisted sterring scroll button , sadze ze to adac ?

wychodzi fioletowy z licznika i gdzie ma trafić ? do ECU czy do B7 manetki licznika ?

post-38576-0-12716600-1361558756_thumb.jpg

post-38576-0-49016200-1361559129_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto przekladal kable w tej czerwonej kostce?Ty czy poprzedni wlasciciel?

jaki masz licznik,zegary od paliwa i temp silnika czy diody

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalne kostki , zegary na wskazówki

jeszcze nic nie ruszałem - miałem wcześniej vauxhalla vivaro i tam był dzienny licznik

w tym nie ma od początku co mnie zastanawia od momentu zakupu

 

kto przekladal kable w tej czerwonej kostce?Ty czy poprzedni wlasciciel?

jaki masz licznik,zegary od paliwa i temp silnika czy diody

Edytowane przez ilio

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,w liczniku z kompem niema dziennedo przebiegu po odpaleniu auta,cyfry moga byc wyswietlane tylko na jednym poziomie ,licznik dzienny pojawia sie po przycisnieciu przycisku od kompa

w starym liczniku jak juz napisales pin 6 dotknij masa i powinno cos sie dziac na liczniku jesli nie to jest uwalony,pozniej bedziemy myslec nad podlaczeniem

jesli przedlift jak piszesz to ok poza zaginionym pinem 5 i 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności