Skocz do zawartości

Podnoszenie szyby kierowcy Opel Sintra


Gość Orzeszek101

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek101

Witam, mam dość duży problem z którym już dłuższy okres żyje, w mojej sintrze od jakiegoś czasu zaczął nie działać podnośnik szyby kierowcy czyli opuszczenie/podniesienie, zdziwieniem jest to że podnośnik szyby pasażera działa idealnie, zakupiłem aż całe komplety mechanizmów w raz z przełącznikami/modułami i żaden nie działał a w innej sintrze one działały.

Przełącznik jak podepnę w mechanizm kierowcy w ogóle nie reaguje lecz tym samym przełącznikiem moge już sterować szybą pasażera.

Bezpieczniki są OK, jakieś porady, ktoś może wie gdzie jeszcze coś z tym związanego jest? Szkoda mi zawozić tego do elektryka może wy mi jakoś pomożecie ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na temat podnośników szyb są dwa tematy - http://forum.opel24.com/topic/24261-Sintra-podnoszenie-szyb/ i http://forum.opel24.com/topic/9853-Elektryczne-szyby/

Tam jest opisane większość o ile nie wszystkie przypadki problemów z szybkami opuszczanymi.

I jeszcze jedna rada - dobrze jest w prowadnice szyb prysnąć silikonem w spraju.


A tak z innej beczki - chyba zrobiłeś czeski błąd w opisie "V"-ka ma 201kucy, nie 210. Chyba że masz jakiś tuning.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Orzeszek101

Kolego Rafale sory ale przeglądam już te forum od paru godzin i nie spotkałem się z dokładnie z tym samym co ja mam problemem.

Dzięki i spróbuje jutro wg. tamtych tematów ogarnąć to i dam znać :)

Nie błąd, była chipowana. :spoko:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki - Orzech zapraszam na kawę i podaj temat tu pogłowimy się wspólnie z koleżankami i kolegami - http://forum.opel24.com/topic/36124-sintra-pogaduchy/page-3780?do=findComment&comment=610628

Każdy z nas miał jakieś problemy więc wspólnymi siłami będzie łatwiej - też warto w awatarze zapisać imię - większość z nas zna się w realu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Orzeszek101

Dzięki Rafał za zaproszenie.

Imię dodane, jutro jak znajdę czas siądę przy mojej sinterce i będę kminić z tym podnośnikiem szyby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Orzeszek101

Testowalem porady i nic.to.mi nie daje, wydaje mi sie ze przekazniki cos nie chca wspolracowac jako iz do silniczka dochodzi prad a pozniej z przekaznika nie dochodzi juz i nie slychac nawet zeby pipkał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz masę na przewodzie w wtyku silniczka (pin B )

i napięcie zasilające (pin C)

M47,48.jpg

schemat szybek pewnie też się przyda wiec załączam

szyby,sintra.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sergiej za fotki :spoko:

 

Orzeszek - jak będzie zasilanie pomiędzy tymi przewodami, a silnik i przełącznik sprawny to musi działać.

Sprawdź nawet żarówką czy zaświeci pomiędzy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności