Skocz do zawartości

Menatka wycieraczke z omega b


Gość Maniek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu zwarcie można było zrobić i po zawodach multitimer wsunięty jest z prawej strony pod skrzynką bezpieczników od spodu żeby się do niego dobrać trzeba wyciągnąć wszystkie bezpieczniki i przekaźniki,zielone zabezpieczenie na środku płyty, następnie odkręcić wkręty lekko wyciągnąć na zewnątrz odchylając w prawo i wysunąć multitimer znajdujący się jak pisałem z prawej strony i podmienić. Myślę że to jest przyczyną nie działania wycieraczek czasowych a jak go otworzysz to prawdopodobnie będzie uszkodzona przepalona któraś ze ścieżek na płytce elektronicznej. Jeżeli tak będzie to oddaj do kumatego elektronika który zregeneruje ścieżki i po kłopocie, da się to naprawić lub kupić używkę o takich samych numerach co masz obecnie musisz na to zwrócić uwagę, bo jeżeli będą inne niż takie jak masz to może część urządzeń nie działać i klapa.Można to sprawdzić wzrokowo bo jest odpowiedzialny za obsługę jeżeli dobrze pamiętam : wycieraczki tył,czasówki przód wycieraczki,oświetlenie wnętrza, światła awaryjne licznik kilometrów dziennych,to tyle co zapamiętałem bo kiedyś właśnie to ustrojstwo u mnie wysiadło i w taki to sposób namierzyłem winowajcę, że jeżeli te rzeczy nie działają a reszta bezpieczników i przekaźników jest ok to on właśnie jest głównym podejrzanym w sprawie.

Jest porada na necie gdzie się znajduje za co odpowiada i jak się do niego dobrać.I ja stawiam na awarię właśnie jego.On się znajduje w vectra b, zafira,astra g i innych. Wpisz w wujka gogle multitimer i przejedż w grafice to po zdjęciach będziesz widział nawet gdzie się znajduje i jak wygląda.

Kolega przeczyta uważnie te posty to tam jeden z kolegów opisał za co odpowiada multitimer:

 

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/96302-czyzby-multitimer/

 

Życzę udanej naprawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1986

oo to juz jakies kierunek super dzieki

mozesz miec racje bo podczas tych manewrow zreserowaly sie bc data radio


ok po rozkodowaniu vin wyszdl ten

http://allegro.pl/astra-g-2-ii-przekaznik-modul-sterownik-09136113-i5054948666.html

jade jutro kupie pozniej wymienie i zdam relacje

 

jak sie uda nadal bede myslal jak ta mantke zalozyc :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1986

ok pierwsza faza zrobiona, już działają czasówki:)

zabrzmi dowcipnie, ale kolega ktory mi pomagal i robil w panelu skrzynki otwor

na nowa nozke przekaźnika przewiercil miltitimer hehehee:)

 

no to probujemy dalej robić wycieraczke z regulacją:

mam takie gadzety:

 

skrzynka%20sruby.jpg

piękny okrągły nawiert to sprawca zamieszania, nie było tam pinów na nową nóżkę, więc trzeba pociągnąć dodatkowy kabel X powiedzmy kolor niebieski

 

przekaznik.jpg

przekaźnik z dodatkową nóżką

 

kostka%20stara%20manetka.jpg

oryginalna kostka od bc wychodząca z manetki

 

kostka%20w%20aucie.jpg

kostka do której wpina sie manetkę, jak widać już po pierwszyh próbach.

 

 

nowa%20manetka.jpgnowa manetka

 

No to zaczynając: wkładam nowy przekaźnik do którego jest podpiety nowy przewód niebieski i ciągnę go pod samą manetkę.

Chciałbym aby było to mega schludnie wiec obetne swoją kostkę od bc i tą z omegi i połącze te kable które się da zrobić w kostce.

Potwierdźcie mi czy dobrze:

czerwony z czerwono brązowy

biały z biało brązowy

brązowy-brązowy

 

Zostaną mi dwa nowe kable z nowej manetki, czyli zółto-czarny i biało-czarny, ale do tego za chwile dojdziemy.

Zgodnie z procedurą przecinam przewód czarno-żółty w kostce w aucie (zdjęcie 4) i w sumie od tego momentu mam problem:

jak począczyć kable z nowej manetki z tym co zostało po rozcięciu? Czarno-żółty z nowej manetki podłączyć z czarno żółtym przy kostce czy

z drugą jego częścią idącą od skrzynki z bezpiecznikami (no i czarno biały do tego co zostanie) - podobno bez różnicy który gdzie

i teraz chyba jeszcze ważniejsze, nowo poprowadzony kabel niebieski gdzie wpiąć?

Edytowane przez Maniek1986

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności