Skocz do zawartości

Menatka wycieraczke z omega b


Gość Maniek1986

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maniek1986

Chcialem zrobic manewr w zafirze ojca i mam ogrom problemow heheh

zaczynajac katalog pokazal mi ze to przekaznik topran 102 966 ale to jest kros bo niby 202 146 slabo dostepne. One sie czyms roznia? Moze ktos oblukac?

No i zaczynajac, w mojej skrzynce nie bylo tego dodatkowego pinu wiec zostal zrobiony i kabel dociagniety do manetki. Tam zolto czarny rozciety, polaczony z tymi z manetki z omegi

i: wycieraczka tylna raz zadzialala a czasowe w ogle. Kombinacji bylo co nie miara az juz zabraklo pomyslu wiec powrot to standardu nastapil.

Gdzie trzeba wpiac ten dodatkowy kabel pociagniety od przekaznika?

A teraz ciekawsza czesc, teraz na starej manetce nie dziala ani czasowka ani tylna wycieraczka hehe przekaznik sie zjebutał?

Z kolejnej ciekawostki jak jest wlozony ori przekaznik to nie dziala tyl i czasowka ale dzialaja wyzsze zwykle biegi, natomiast jak sie wyjmie ten przekaznik to tylna nadal nei dziala, 2 wyzsze biegi tak ale jak sie przelaczy na czasowke to wycieraczki staja deba w momencie przelaczenia na czasowy. Pomocy!!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chaotycznie napisałeś Mniej ważne jak producent, kolor wielkość itp przekaźnika. napisz od czego on jest.

I uściślij bo nie wiem o której wycieraczce piszesz.I co to ma być za dodatkowy kabel.

 

 

Z kolejnej ciekawostki jak jest wlozony ori przekaznik to nie dziala tyl i czasowka ale dzialaja wyzsze zwykle biegi,

Możesz to opisać inaczej ? Ty wiesz ocb a my musimy się domyślać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1986

Jak to czytam to faktycznie, ale pisałem wpełni zrezygnowany po kilku h w garażu:) zaraz zredaguje.

Jak jest włożony oryginalny przekaźnik, to nie działa ani wycieraczka tylna która z reguły jest czasowa i nie działają wycieraczki czasowe przednie, ale działa 2 i 3 bieg wycieraczki przedniej zwykłej. Może przekaźnik się popsuł podczas moich manewrów. Zdziwił mnie troche, że jak jest wyjęty ten przekaźnik to wycieraczki i tak działają, ale tak podobno ma byc:)

Przekaźnik był z omegi b zgodnie z instrukcją z neta.

 

ogarnięcie bałaganu:

 

Chciałem zamontować w zafirze manetkę z regulacją czasową z omegi b i powstał problem.

Po uzyskaniu informacji z neta jaki powinie być nr przekaźnika katalog pokazał mi przekaźnik topran 202 146, który jest słabo dostępny, ale niby jego zamiennikiem jest topran 102 966. Czy one się czymś różnią poza oznaczeniem?

przekazniki%20topran.jpg

Zaczynając od początku: w mojej skrzynce z bezpiecznikami nie było tego dodatkowego pinu - zdaje się oznaczonego literką I. Został zrobiony porządnie z wsuwką, a kabel dociagnąłem do manetki.

Zgodnie z instrukcją z drugiego posta - http://www.zafiraklub.pl/forum/viewtopic.php?t=4762

Zgodnie z instrukcją przeciąłem kabel nr 9 (żółto-czarny) w wpiąłem się dodatkowymi przewodami z nowej manetki z omegi b.

I pewnie w tym momencie zrobiłem coś źle, bo nowo pociągnięty kabel podłączyłem również pod kabel czarno-żółty.

Wycieraczka tylna raz się włączyła i przestała, a czasowe przednie w ogóle nie ruszyły.

Kombinowałem na wszystkie sposoby, ale nic to nie dało więc zdemontowałem wszystko co stworzyłem i podłączyłem jak w oryginale

i tu nastąpił nowy problem bo na seryjnej instalacji i oryginalnym przekaźniku tylna wycieraczka i przednie czasowe nadal nie działają, ale przekaźnik przestał cykać więc liczę, że coś w nim się popsuło po tym cudowaniu. Natomiast 2 i 3 bieg wycieraczki przedniej działa, ale to już wiem że one będą działać i bez przekaźnika.

Przekaźniki pod "nową" manetkę miałem też nowe i to 3 szt ale toprana, bo nic innego nie jest dostępne.

Stary oryginalny przekaźnik dzisiaj podmienię na nowy.

Nooo teraz jest z ładem i składem, za poprzedni post przepraszam:)

Edytowane przez Maniek1986

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1986

hmm jest podobo kilka układów tych przekaźników/bezpieczników, u mnie jest tak

przekazniki%20zafira%20a.jpg

 

http://forum.opel24.com/topic/58485-polski-opis-skrzynki-bezpiecznikow/

 

niby gm jest od przednich, a 3 czarny od góry od tylnich. Ten czarny przekładałem miejscami i nic to nie zmieniło, natomiast to ten przekaźnik gm pewnie obsługuje ruch czasowy i jednej i drugiej wycieraczki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1986

Jakieś pomysły? Bo nawet nie wiem od czego zacząć poszukiwania.

Dodam jeszcze, że manetkę, którą miałem z omegi była z sedana i nie miała takiej budowy jak ta

z zafiry i musiałem przełożyć taki uchwyt na manetce aby pstrykała i do tyłu na tylną wycieraczkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bez problemu w Zośce z Aśki by weszła, a tak mogłeś coś uszkodzić w elektronice, elektryce.

Chyba musisz ze schematu skorzystać i szukać po kabelkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek1986

manetka z regulacja?

z ktorej astry?

Tyle ze w zafirze nie ma wyjscia na ten dodatkowy pin i trzeba ciagnac kabel.

Wiele tam nei mozna zrobic, trzeba puscic ten kabel i przy manetce jeden kabel rozciac i sie wpiac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli po wymianie tego przekaźnika na nowy wycieraczki na czasówce nie będą dalej działać to za to i parę innych rzeczy odpowiedzialny jest moduł komfortu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności